ثبت نام حج تمتع 1401 از روز یکشنبه آغاز می شود / گذرنامه زائر باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

561476 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، ثبت نام حج تمتع 1401 فردا از ساعت 10 صبح از طریق سامانه رزرواسیون سازمان حج و عبادت آغاز می شود.

بیشتر بخوانید:

عربستان سعودی امسال به دلیل تعلیق دو ساله حج زائران خارجی به دلیل گسترش ولیعهد، سن پذیرش حجاج را بازبینی کرده است تا افراد زیر 65 سال بتوانند وارد خانه خدا شوند.

بر این اساس متولدین 10 تیر 1362 و بعد از آن می توانند در حج امسال ثبت نام کرده و وارد سرزمین وحی شوند. در غیر این صورت ثبت نام آنها لغو و حتی در پایان ظرفیت کاروان سایر اولویت های ارسال جهت ثبت نام اعلام خواهد شد.

امسال مراحل ثبت نام نهایی به دلیل مشخصات زائران تا تکمیل ظرفیت کاروان ها خواهد بود و پس از آن عملیات ثبت نام متوقف خواهد شد.

همچنین گذرنامه نمازگزاران خانه خدا باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. پس پاسپورت تمامی زائران باید حداقل تا 19 آذر 1401 اعتبار داشته باشد.

تکمیل مراحل واکسیناسیون یکی دیگر از شروط ارسال وحی به کشور در ایام حج است که نمازگزاران باید سه نوبت واکسن دریافت کرده باشند.

به گزارش فارس، امسال با توجه به محدودیت تعداد نمازگزاران خانه خدا در ایام حج، یک میلیون نمازگزار از کشورهای مختلف به سرزمین وحی مشرف می شوند که از این تعداد حدود 40 هزار نفر بر اساس یک عدد بین نمازگزاران ایرانی توزیع می شود. سهمیه اعلام شده توسط عربستان سعودی اعزام زائران کشورمان از 25 خرداد آغاز می شود.

انتهای پیام/

  لحظه تسلیم شدن یک سرباز روسی برای ده هزار دلار!

دیدگاهتان را بنویسید