ثبت رکورد تاریخی در بازار اوراق قرضه

560531 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، شاخص کل بلومبرگ بارکلیز، معیاری برای بازار اوراق قرضه ایالات متحده، 10 درصد از اوج خود در آگوست 2020 کاهش یافت. این کاهش بی‌سابقه در ارزش بازار بیش از 2 تریلیون دلار، این شاخص را از بین می‌برد.

چارلی بلو، بنیانگذار و مدیر عامل Compound Capital Advisor، نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد این بزرگترین و طولانی ترین اصلاح اوراق قرضه در تاریخ اخیر کشور است.

بلو گفت: «بازار اوراق قرضه ایالات متحده 10.3 درصد از اوج خود در آگوست 2020 سقوط کرد. این طولانی‌ترین (617 روز) و بزرگترین اصلاح اوراق قرضه است که در تاریخ اخیر دیده‌ایم.

چنین زیان های بزرگی معمولاً نشانه بدی هستند، اما زیان در بازار اوراق قرضه نیز می تواند خبر خوبی باشد، زیرا قیمت پایین تر اوراق به معنای بازده اوراق قرضه بالاتر است.

شاخص جهانی بلومبرگ می گوید بازار اوراق قرضه جهانی با 11 درصد از دست دادن به 2.6 تریلیون دلار رسیده است. جالب اینجاست که این اعداد نظری هستند به این معنا که توسط سرمایه گذارانی محاسبه می شوند که شاخص جهانی را بدون پوشش ارزی دنبال می کنند.

اوراق قرضه جهانی اخیراً در 21 مارس به پایین ترین سطح خود از زمان بحران سال 2008 سقوط کرد.

برخی پیش بینی می کنند که زیان اوراق قرضه ممکن است به دلیل افزایش ارزش دلار در برابر سایر زوج های تجاری مانند یورو باشد که در حال حاضر با مشکلاتی روبرو است. البته بهتر است از تورمی که در حال حاضر بیداد می کند و قیمت اوراق را تحت تاثیر قرار می دهد، صحبتی نکرد.

  5 میلیون نفر دیگر مشمول دریافت یارانه هستند

فرض بر این است که بیشتر سرمایه گذاران اوراق قرضه یا سرمایه گذاران درآمدی هستند یا سرمایه گذارانی که انتظار دارند برای همیشه در اوراق بمانند. در تئوری، افزایش نرخ بهره مورد انتظار فدرال رزرو باید تورم را به نفع دارندگان اوراق قرضه بلندمدت کنترل کند، اما یک سناریوی کابوس وار وجود دارد که در آن فدرال رزرو نمی تواند تورم را کنترل کند و منجر به کاهش شدیدتر اوراق می شود. تبدیل می شود. اگر سرمایه گذار اوراق قرضه معتقد باشد که بانک های مرکزی کشورهای دیگر موفق تر از فدرال رزرو خواهند بود، اوراق قرضه خارجی بدون وثیقه ممکن است یک گزینه باشد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید