تولد دوقلوهایی که جنین آنها 30 سال پیش منجمد شده بود

573614 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار حوزه علم و فناوری باشگاه خبرنگاران دانشجویی (ایسکانیوز)؛ لیدیا و تیموتی ریدوی در 22 آوریل 1992، زمانی که جورج دبلیو بوش رئیس جمهور ایالات متحده بود، از رویان های منجمد شده به دنیا آمدند. به گفته مرکز ملی اهدای جنین (NEDC)، آنها قدیمی ترین جنین هایی هستند که تا کنون منجر به تولد زنده شده اند. در انسان به سلول در حال رشد از لحظه لقاح تا پایان هفته هشتم جنین و بعد از آن جنین می گویند. این سلول های جنینی از یک زوج متاهل ناشناس قبل از اهدا به مرکز ملی اهدای جنین در یک آزمایشگاه باروری در سال 2007 ذخیره شد.

جالب است بدانید فیلیپ ریدوی، پدر فعلی این دوقلوها، پنج ساله بود که جنین ها تولید شد. او می گوید: این واقعا شگفت انگیز است. من پنج ساله بودم که خدا به لیدیا و تیموتاوس زندگی داد و آنها زمان را برای خود متوقف کردند.

او که همچنین پدر چهار فرزند دیگر است، می‌افزاید: «لیدیا و تیموتی در واقع بزرگ‌ترین فرزندان ما هستند، حتی اگر کوچک‌ترین آنها باشند».

سلول های جنینی این دوقلوها متعلق به مادر بیولوژیکی است که در سال 1992 زمانی که 34 سال داشت تخمک های خود را اهدا کرد. در حالی که پدر بیولوژیکی آنها 50 ساله بود.

این سلول ها با استفاده از لقاح آزمایشگاهی یا IVF ایجاد شدند و در سال 1992 در نیتروژن مایع در دمای منفی 196 درجه سانتیگراد ذخیره شدند. در این فرآیند معمولاً جنین‌های بیشتری از نیاز تولید می‌شود و سپس به زوج‌هایی که بچه می‌خواهند اهدا می‌شوند.

  اقدامات ایران نشان می دهد که بازگشت به برجام اولویت آنها نیست

این جنین‌ها دهه‌ها پیش به مرکز ملی اهدای جنین (NEDC) در ناکسویل، تنسی اهدا شد و سپس به والدین دوقلوها، ریچل و فیلیپ ریدوی از پورتلند، اورگان داده شد.

به گفته مارک ملینگر از NEDC، این طولانی ترین زمانی است که جنین های منجمد منجر به تولد شده اند و به خودی خود یک رکورد جدید است.

رکورددار قبلی متعلق به مولی اورت گیبسون بود که در 26 اکتبر 2020 از جنینی متولد شد که به مدت 28 سال منجمد شده بود. با این حال، ممکن است یک جنین منجمد قدیمی بدون ثبت سن آن استفاده شده باشد.

جنین ها را می توان تقریباً برای مدت نامحدودی منجمد کرد. اگرچه میزان بقای این سلول ها پس از ذوب حدود 80 درصد است، از سوی دیگر، تنها بخش کوچکی از جنین های منتقل شده منجر به تولد زنده می شوند. در این نمونه پنج جنین ذوب و سه جنین منتقل شد که در نتیجه دو تولد زنده به دنیا آمد.

لازم به ذکر است که لیدیا با وزن 6.2 کیلوگرم و تیموتی با وزن 9.2 کیلوگرم به دنیا آمدند و به گفته پزشکان این شروع خوبی است.

زندگی برای لیدیا (با وزن تولد حدود 2.6 کیلوگرم) و تیموتی (با وزن تولد حدود 2.9 کیلوگرم) می تواند خوب شروع شود. تیم NEDC امیدوار است که دیدن لیدیا و تیموتی سایر والدین آینده را تشویق کند که همین کار را انجام دهند. این سازمان تاکنون به تولد بیش از 1200 نوزاد با استفاده از جنین های اهدایی کمک کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید