توقف پروژه پتروشیمی میانکاله

560272 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، مسعود علیخانی در این نامه با تاکید بر لزوم استخدام مشاوران محیط زیست حائز رتبه اول سازمان برنامه و بودجه و نظارت بر یکی از دانشگاه های ذی صلاح منطقه، مطالعات تکمیلی از جمله ظرفیت زیست محیطی سوخت گیری پتروشیمی ها و … را انجام داد. آب شیرین کن ها و پروژه های بعدی: بررسی اثرات تجمعی آب شیرین کن در مناطق تحت مدیریت سازمان و اکوسیستم دریایی، بررسی میزان و تاثیر آلاینده های گازی و فاضلاب صنعتی حاصل از فرآیند بر اساس اسناد طراحی فنی (ارزیابی اثرات زیست محیطی) و یک برنامه مدیریت و نظارت بر محیط زیست. مناسب مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید: هدف از ساخت پتروشیمی در میانکاله چیست؟

وی همچنین تصریح کرد: صدور مجوزهای زیست محیطی منوط به نتایج مطالعات فوق و بررسی در کمیته ارزیابی سازمان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس اداره محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان اظهار داشت: قبل از انجام تحقیقات بیشتر و صدور مجوزهای زیست محیطی از هرگونه عملیات اجرایی خودداری شود.

به گزارش ایسکانیوز، نگاهی به این طرح از نظر آماری نشان می دهد که خلاء قانونی زیادی در آن وجود دارد. در 8 مهر 1378 مجوز صنعت پتروشیمی صادر شد. شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران با ارسال نامه ای به سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص تامین آب شرب پتروشیمی امیرآباد مازندران از دریا، امکان تامین 25 میلیون مترمکعب در سال آب این پروژه را اعلام کرده است. ممکن است در 24 مهر 1378 قائم مقام وزیر برنامه ریزی وزارت نفت برای اجرای طرح پتروشیمی با 6 سهامدار قرارداد اولیه امضا می کند.

  تولد مرجانه گلچین و طلا گلزار / عکس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید