توضیح جدید سخنگوی فوتبال ایالات متحده برای اقدام حاشیه ای

اکانت رسمی تیم ملی فوتبال مردان آمریکا روز گذشته (یکشنبه) در توییتر بنری را با مضمون بازی های مرحله گروهی این تیم در قطر به نمایش گذاشت که فقط پرچم سبز، سفید و قرمز ایران و نشان «الله» در آن نقش بسته بود. همین مشکل در پستی در اکانت رسمی تیم ملی فوتبال مردان آمریکا در شبکه‌های اجتماعی «فیس‌بوک» و «اینستاگرام» نیز مشاهده شد و تا عصر دیروز پرچم ایران در این بنر به همین شکل به نمایش درآمد و سپس با واکنش دولت و فدراسیون فوتبال ایران، پرچم عادی ایران جای پرچم جعلی را گرفت و پست های مربوطه نیز در شبکه های اجتماعی «فیس بوک» و «اینستاگرام» حذف شد.

فدراسیون فوتبال آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این اقدام در حمایت از زنان ایرانی است که برای حقوق اولیه خود مبارزه می کنند و بر همین اساس آنها 24 سال است که این بنر را با پرچم ایران بدون علامت «الله» در شبکه های اجتماعی خود به نمایش گذاشته اند. ساعت ها.. دولت ایران به این اقدام واکنش نشان داد و آمریکا را به حذف نماد الله از پرچم ملی خود متهم کرد.

نیل بات، سخنگوی فدراسیون فوتبال آمریکا درباره جنجال بر سر پرچم ایران در بنر طراحی شده توسط فدراسیون فوتبال آمریکا گفت: این یک تصمیم درون فدراسیون بود. من وارد این موضوع نمی شوم که چه کسی می داند و چه کسی نمی داند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که «آیا در این خصوص با نهادهای دیپلماتیک مذاکره کرده‌اید؟» گفت: در مقاطعی مذاکراتی صورت گرفته است. من در مورد آن صحبت نمی کنم، اما باز هم می گویم که این تصمیم ما بوده است، نه کس دیگری یا فشار دیگری!

  دستگیری سازنده موبایل بانک جعلی

دیدگاهتان را بنویسید