توضیحات مدیر کل RZI در مورد بازداشت پزشکان

543760 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، دکتر محمد رائی زاده درباره آخرین پیگیری ها برای آزادی بازداشت شدگان از سوی جامعه پزشکی در اغتشاشات اخیر، گفت: تمام پیگیری های لازم در هر سطح و نهادی که مورد نیاز بود، در نهایت توسط سازمان نظام پزشکی انجام شد. در همین راستا به اتفاق جمعی از اعضای شورای عالی و جمعی از اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با آقای امیر دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و در همان روز با آقای سردار میراحمدی دبیر شورای عالی امنیت ملی و معاون امنیت کشور جلسه داشتیم و وزیر کشور هم داشتیم. ضمناً با دادستان تهران آقای صالحی تماس داشتیم و من مکرر با دوستانمان در ناجا ملاقات و گفت و گو داشتیم و تمام تلاش خود را کردیم تا اعضای جامعه پزشکی که دستگیر شدند در اسرع وقت آزاد شوند.

ادامه مطلب

رهایی اعضای بازداشت شده جامعه پزشکی را دنبال کنید

وی افزود: الحمدالله دوستان ناجا همکاری بسیار خوبی داشتند به طوری که همه کسانی که در حوادث چهارشنبه گذشته دستگیر شده بودند آزاد شدند به جز یک نفر که ما هم پیگیر هستیم و پرونده اش مشکلاتی داشت که پیگیر هستم. آقای سردار میراحمدی نیز قول داد که تعداد معدودی از دستگیرشدگان در اسرع وقت آزاد شوند و قول پیگیری دادند. از این رو، انشاءالله که این اقدامات در اسرع وقت اجرایی شود، یقین داریم.

رئیس زاده با بیان اینکه به شدت به خدمات جامعه پزشکی برای جامعه نیاز داریم، گفت: خدمات ارائه شده توسط اعضای جامعه پزشکی مهم است و انتظار داریم این افراد هر چه سریعتر در مسیر خدمات رسانی به مردم بازگردند. .

  فاش شدن اشتباهات داوری باشگاه استقلال

مدیرعامل سازمان نظام پزشکی همچنین در پاسخ به ایسنا در خصوص آسیب های احتمالی به مطب ها یا مراکز درمانی در اغتشاشات اخیر گفت: هیچ آمار و گزارشی از خسارات وارده به مطب ها و مراکز درمانی و وزارت بهداشت نداریم. بهداشت باید در این مورد حکم کند. .

هنوز حتی یک مورد “ثابت شده” از ورود نیروی انتظامی به مراکز درمانی اعلام نشده است

رای زاده همچنین در خصوص برخی اظهارات مبنی بر ورود برخی نیروهای انتظامی و امنیتی به مراکز درمانی و بیمارستانی گفت: تمامی دغدغه های اعضای جامعه پزشکی را در موضوعات مختلف پیگیری کرده ام. در دیدار با آقای میراحمدی این موارد را مطرح کردم که باید با جدیت پیگیری شود. صادقانه و صادقانه، اگر موردی ثابت در این زمینه وجود داشته باشد، قطعا بررسی خواهد شد. مطمئناً موارد و هشدارها را دریافت می کنیم، اما ردیابی ادامه دارد و ما در حال پیگیری هستیم. ما هنوز مورد ثابت شده ای در این زمینه نداشته ایم که به این دلیل رسیده باشیم یا نهادهای مسئول به ما اطلاع داده باشند.
با جامعه پزشکی مهربان باشید

وی تاکید کرد: در نهایت انتظار داریم برخورد جامعه بزرگ پزشکی که در موج کرونا و هم اکنون در موج آنفولانزا به مردم خدمات رسانی می کنند و به مردم خدمات ارائه می کنند، کاملا سخاوتمندانه باشد. همانطور که مقام معظم رهبری و همه مسئولان کشور می خواهند. مقام معظم رهبری همواره با احترام به جامعه پزشکی اشاره کرده اند و انتظار داریم همه دستگاه ها نهایت متانت و متانت را در برخورد با این قشر خدمت به خرج دهند.

  پرداخت سود سهام در پایان پاییز!

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: من به نمایندگی از جامعه پزشکی می گویم همه اعضای جامعه پزشکی ایراد، نقطه نظرات و انتقاداتی دارند که به خودی خود محترم است و حق، سالم و راه امن برای ابراز این اعتراضات. در عین حال تک تک اعضای جامعه پزشکی با هرگونه بلاتکلیفی و هرگونه تخطی و مخدوش امنیت کشور مخالف هستند. چرا که جامعه پزشکی خود پیام آور ایمنی و سلامت جامعه است و به هیچ وجه نمی تواند از بلاتکلیفی و هر هرج و مرج در کشور حمایت کند و قاطعانه با ایجاد بلاتکلیفی و هرج و مرج مخالف است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید