توضیحات قاضی برای تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت

529079 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حسن عبدالیان پور در نشست خبری امروز خود با تبریک روز خبرنگار گفت: امسال روز خبرنگار مصادف با روز عاشورا بود و بزرگترین خبرنگار صحنه کربلا حضرت زینب(س) بود و آن حضرت بود. شبیه کاری است که خبرنگاران انجام می دهند.» دهند و حضرت زینب(س) به تبیین قیام و نهضت عاشورا پرداختند. بزرگترین رسالتی که انسان بر عهده داشت، اطلاع رسانی صحیح بود که حضرت زینب(س) این کار را انجام داد.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به اینکه وکالت تخصصی موضوع مهمی است، گفت: در 7 اداره و 37 زیرمجموعه و همچنین با وکالت تخصصی و طرحی که کانون وکلای دادگستری اجرا کرده است پیگیر آن هستیم. قول می دهیم حجم پرونده های ورودی و تاخیر در رسیدگی رفع شود و وکیل تخصصی شود.

عبدالیان پور ادامه داد: وکالت خانواده موضوع مهم دیگری است که ما آن را دنبال می کنیم و اگر فرهنگ استفاده از وکیل در خانواده ها جا بیفتد و برای حل مشکلات به وکیل مراجعه کنند، حجم پرونده های ورودی در دادگاه کاهش می یابد و انشالله این دو مسائل مهم متوجه شده است.

وی ادامه داد: وکلای ما در 300 مسجد حضور دارند و در کنار مردم هستیم. همچنین جلسه خوبی با وزارت آموزش و پرورش داشتیم تا وکلای ما بتوانند آن را به صورت آزمایشی شروع کنند و در مدارس حضور داشته باشند و در سطوح مختلف به فرزندانمان آموزش حقوقی بدهند و این اتفاق خوبی است که پیشرفت خوبی در نظام حقوقی کشور ما از صفر شروع کرده ایم و کارهایی را که باید یاد بگیریم انجام خواهیم داد. ما همچنین با شهرداری ها و مراکز اجتماعی همکاری می کنیم.

  پوتین از ورود دموکراسی به روسیه می ترسد!

وی ادامه داد: سامانه ۱۲۹ وکلای مرکز دادگستری پاسخگو است و مردم به راحتی می توانند پرونده های حقوقی خود را از طریق تلفن پیگیری کنند. این سیستم در حال بروز رسانی است.

عبدالیان پور ادامه داد: ما نیز به دنبال کمک قانونی و دستگیری هستیم و عزیزان ما در سراسر کشور پیگیر هستند و این کار را انجام می دهند. این کاری است که ما در مسجد انجام می دهیم و امشب در مسجد هستیم، بنده هم حضور دارم و 20-30 وکیل به مردم کمک می کنند.

رئیس مرکز امور وکلا، کارشناسان خدماتی و مشاوران خانواده قوه قضائیه تصریح کرد: شعار «حق برای همه» داریم. فیلم های یک دقیقه ای ساختیم که در آن کارشناسان، وکلا، اساتید، قضات حضور دارند و توضیح می دهند که فرهنگ حقوقی مردم افزایش می یابد.

عبدالیان پور در پاسخ به این سوال که اخیرا وزارت اقتصاد فهرستی از موسسات مجرم صدور مجوز را به سازمان بازرسی اعلام کرده است و نام کانون وکلای دادگستری در این لیست به چشم می خورد. به سازمان بازرسی توضیح دادید؟ وی گفت: سازمان بازرسی تاکنون از ما توضیحی نخواسته است و اگر هم خواستند حتما اعلام می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت اعلام نتایج مرکز وکلای دادگستری گفت: در این زمینه استعلام های متعددی از سازمان سنجش دریافت و رایزنی هایی با نمایندگان مردم انجام شده است. تمام تلاش ما بر این است که حق هیچکس ضایع نشود و در صورت تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت امری عادی است و اگر بیشتر از آن طول بکشد به دلیل استعلامات بوده و خدای ناکرده مشکل برطرف خواهد شد. با تعامل خوب

  قیمت روز گوشی موبایل دوشنبه 16 اسفند 1392

وی تاکید کرد: تلاش می کنیم در اسرع وقت نتایج آزمون را اعلام کنیم.

عبدالیان پور ادامه داد: هیچ فشاری به کانون وکلا در خصوص نتایج آزمون وارد نمی شود و آنچه ما می گوییم این است که قانون به درستی اعمال شود و قواعد قانون رعایت شود. اگر قانون بگوید 3000 می کنیم و اگر بگوید 30000 باز هم انجام می دهیم. تاخیر ناشی از تفسیر ماده قانونی عجیب تلقی نمی شود.

رئیس مرکز وکلای دادگستری درباره آزمون شفاهی گفت: آزمون شفاهی نداریم اما گزینش داریم و قانون ما را موظف به انجام آن کرده است. افرادی که مربوط به مال و جان مردم هستند باید انتخاب شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید