توصیه های تغذیه ای مهم در دوران نقاهت کرونا

532818 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مرجان باجان افزود: افراد مبتلا به بی اشتهایی باید از یک رژیم غذایی مغذی حاوی مقادیر بالای پروتئین پیروی کنند زیرا این رژیم به بهبودی فرد کمک می کند و از کاهش وزن جلوگیری می کند.

وی با تاکید بر عدم استفاده از رژیم های لاغری در دوران نقاهت بیماری کرونا، گفت: بیماران دارای اضافه وزن که قصد کاهش وزن دارند باید در نظر داشته باشند که دوران نقاهت بعد از بیماری کرونا زمان مناسبی برای این کار نیست.

بیشتر بخوانید:

به گفته وی، این افراد برای بهبودی کامل باید سعی کنند در همان وزن باقی بمانند و پس از بهبودی کامل بتوانند به یک رژیم غذایی متعادل و سالم برگردند.

توصیه های تغذیه ای مهم در دوران نقاهت کرونا

این متخصص تغذیه برای کمک به روند بهبودی به بیماران توصیه می کند که در هنگام غذا خوردن این نکات را رعایت کنند، سه وعده غذایی اصلی و سه میان وعده را در روز در نظر بگیرند و هنگام غذا خوردن در وضعیت عمودی و راحت بنشینند.

وی افزود: برای غذا خوردن وقت بگذارید زیرا ممکن است لازم باشد آهسته غذا بخورید، غذاهای مقوی و مورد علاقه بخورید و همچنین قبل از شروع غذا کمی پنجره را باز کنید و از هوای تازه لذت ببرید، این کار باعث افزایش اشتها می شود.

انتهای پیام/

  گزارش زنده؛ پدیده استقلال 3-0

دیدگاهتان را بنویسید