توصیه رئیس قوه قضائیه به پژوهشکده مطالعات قضایی

570089 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز به نقل از قوه قضائیه،خجت الاسلام والمسلمین محسنی ادجه ای امروز چهارشنبه (9 آذرماه) در دیدار با مدیران و کارکنان موسسه مطالعات قوه قضائیه ضمن اشاره به آثار متنوع و متعدد این پژوهشکده بیان کرد: در گردهمایی کنونی تعداد زنان نسبتاً برابر با مردان است که مایه خرسندی است و نشان می‌دهد که زنان محقق و اندیشمند ما حضور فعال و مؤثری دارند. قوه قضائیه. موسسه تحقیقاتی.

وی ادامه داد: نتایج تحقیقات باید عینی و عینی باشد. در نتیجه تحقیقات، موارد، فرآیندها و رویه‌ها باید بهبود و ارتقاء یابند و ارزان‌تر و آسان‌تر شوند. مطالعه ای که در کتابخانه بماند و تبدیل به یک سند صرف شود، ارزش و اعتبار بالایی ندارد. پژوهشکده پزشکی قانونی باید تحولات آینده را پیش بینی کند و بر اساس این تحولات فعالیت های تحقیقاتی خود را پیش ببرد. نباید صرفاً این گونه باشد که دستگاه های مختلف دادگستری نیازها و مشکلات خود را ارائه کنند تا پژوهشکده برای رفع آنها دست به تحقیق بزند، بلکه خود پژوهشگاه باید در شناسایی نقاط ضعف و تحقیق برای رفع آنها پیشگام باشد.

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: گاهی پژوهش تنها در جهت اصلاح و رفع نواقص یک روش مرسوم و شناخته شده است. گاهی تحقیقات با هدف ایجاد یک طرح جدید انجام می شود و منجر به گشودن افق جدیدی می شود و کارها با زمان و هزینه کمتر و به نحو مطلوب تری پیش می روند. از این رو انتظار می رود مرکز مطالعات قضایی طرح جدیدی را با خلاقیت و نوآوری در تحقیقات خود به اجرا درآورد تا اهداف نظام قضایی آسانتر و قابل دسترسی تر باشد.

  مرحله دوازدهم با دربی استقلال و پرسپولیس افتتاح شد

محسنی آژه ای گفت: منابع و منابع غنی و پربار اسلام یکی از بهترین ابزارهای ممکن برای پژوهشکده پزشکی قانونی است تا از طریق آن و با به کارگیری نوآوری و خلاقیت، برنامه ای نوین مطابق با مفاهیم، ​​معانی موجود انجام دهد. و از این طریق می توان در نظم جدیدی که در جهان در حال ظهور و وقوع است، ابتکار عمل و رویکرد تهاجمی را در پیش گرفت. چرا باید به دیگران اجازه دهیم که برای مقولاتی مانند حقوق بشر، واژه هایی را مفهوم سازی کنند و بسازند؟

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی و اساسی قوه قضائیه، گسترش عدالت است، تصریح کرد: گاهی از نظر چند دسته حرکت های سینوسی و نوسانی داریم و دلیل آن این است که نداریم. جامعیت داشته باشند و به تأثیر مشکلات بر یکدیگر معکوس نشوند. در مورد گسترش عدالت، با وجود گام های بسیار طولانی که در 4 دهه اخیر برداشته شده است، نتوانسته ایم به نگاهی جامع به ابزارهای گسترش عدالت دست یابیم و در این مقوله به نقطه مطلوب برسیم. از این رو پژوهشکده ادلیا می تواند در این زمینه ایده پردازی و راهکار ارائه دهد.

وی در ادامه به توسعه در حوزه حکمرانی با توجه به پیشرفت‌های فناوری و فناوری اشاره کرد و گفت: پژوهشکده مطالعات پزشکی قانونی با توجه به پیشرفت‌های فناوری و فناوری می‌تواند به ایده‌های نوین در زمینه‌های حقوقی، قضایی، کیفری، کیفری و کیفری دست یابد. ارائه عدالت ترمیمی

وی به یکی از پیچیدگی های موجود در زمینه تدوین اسناد و سیاست ها اشاره کرد و عدم توجه به اجرای اسناد و سیاست ها را آسیب و فاجعه ارزیابی کرد و گفت: اسناد زیادی در کشور ما جمع آوری و تنظیم شده است اما برخی از آنها بسیار کم عمل شده است. نباید با صرف وقت و انرژی و بودجه، برنامه و سندی نوشته شود و در مقام اجرا، توفیق لازم حاصل نشود; به همین دلیل است که موسسه مطالعات پزشکی قانونی باید در تدوین و تنظیم اسناد به مقوله کاربرد آنها توجه و اهتمام داشته باشد و شرایطی را فراهم کند که محصول کار خود به سرعت در معرض دید و نظر اندیشمندان و منتقدان قرار گیرد. که پس از انجام اصلاحات لازم برای رسیدن به مرحله عملیاتی

  حضور آلیشیا در تمرینات گروهی و غیبت دو بازیکن

محسنی اژی در ادامه به حوزه‌های نوآورانه‌ای اشاره کرد که پژوهشکده مطالعات پزشکی قانونی می‌تواند در آن‌ها تحقیقات و ایده‌های کاربردی انجام دهد. یکی از این حوزه ها، نحوه تلفیق دو مقوله «کشف توطئه و نفوذی» و در عین حال لزوم «حفاظت از حریم خصوصی مردم» بود.

رئیس قوه قضائیه همچنین گفت: همه انسان ها می توانند کم و بیش مرتکب خطا و جرم شوند; حال سوال اصلی این است که چه تدابیری باید اتخاذ کنیم تا این مجرم یا مجرم در مدت مجازات قانونی، منفعت خود را از دست ندهد؟ در مواردی نحوه برخورد با گناهکار یا مجرم به گونه ای است که راه بازگشت بر او بسته می شود و ناگزیر در خطا و جنایت خود غرق می شود; مؤسسه مطالعات پزشکی قانونی در این زمینه می تواند تحقیقات مفهومی و کاربردی را نیز انجام دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید