توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شهید بهشتی

528022 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار دانشگاه ایسکانیوز، سعداله نصیری قداری رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی در مراسم تودیع رئیس سابق و معارفه محمدرضا آقامیری به عنوان سرپرست دانشگاه شهید بهشتی که روز دوشنبه 7 آذرماه برگزار شد، گفت: 1401: در این جلسه گزارشی از عملکرد دانشگاه طی سال های 1398 تا 1401 ارائه می شود که برخی از اقداماتی که در حوزه پژوهشی انجام شد شامل تدوین نظام اولویت پژوهشی دانشگاه، تدوین اطلس بود. از توانمندی های فناورانه اعضای هیئت علمی و سازماندهی و راه اندازی چندین سامانه تسهیل کار.

وی افزود: در حوزه معاونت دانشجویی اقدامات خوبی در زمینه خوابگاه، فضای ورزشی، بازسازی و توسعه رستوران دانشگاه انجام شد، امکاناتی مانند بیمه برای دانشجویان فراهم شد. فعالیت‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در حوزه‌های جریان محتوا، فناوری، دانشجویان و انگیزش فعالیت‌های ارزشمندی را انجام می‌دهد.

نصیری گفت: طرح مجمع فرهنگی دانشگاه اولین گام در کشور است که متشکل از 150 استاد، دانشجو و کارمند بود. هدف از این مجمع نظارت، ایده پردازی و برنامه ریزی در حوزه های مختلف دانشگاه است.

رئیس سابق دانشگاه بهشتی تصریح کرد: معاونت پشتیبانی، دارایی و مدیریت منابع با این مشکل مواجه است که بودجه تخصیصی کفاف هزینه ها را نمی دهد. پروژه های ناتمام یکی از چالش های پیش روی دانشگاه بود و در این راستا سعی کردیم منابع مالی را از طرق مختلف از جمله کمک های خیرین جذب کنیم. صرفه جویی 26 درصدی با کاهش تعداد مدیریت ها یکی از اقدامات مهم دانشگاه بهشتی در سال های اخیر بوده است.

وی تاکید کرد: اقدامات در حوزه دعاوی مدنی نیز بسیار حائز اهمیت است. 80 درصد موتورخانه های دانشگاه بازسازی شده است. همچنین 20 هزار متر مربع در پردیس شهید عباسپور بازسازی شد. در زمینه همکاری های بین المللی، دانشگاه اقدامات مهمی انجام داده است که بدنه علمی همکاری های علمی بین المللی با کشورهای روسیه و قزاقستان را شامل می شود. همچنین پیگیری و تلاش برای رفع تحریم های اتحادیه اروپا علیه دانشگاه، فعال سازی و تدوین اساسنامه مرکز رازی لومونوف و کمک به جذب کمک هزینه های تحقیقاتی بین المللی نیز از جمله اقدامات این دانشگاه در این سال ها است.

  مدل جدید بانک صادرات ایران برای جهش تامین مالی پتروشیمی ها در سال 1401

نصیری خاطرنشان کرد: کارکرد مدیریت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت از آبان ماه سال 1398 آغاز شد که استقرار سامانه مدیریت داده ها از اقدامات این مرکز است. پارک علم و فناوری این دانشگاه نیز دستاوردهای برجسته ای دارد. 34 شرکت دانش بنیان و خلاق در پارک مستقر هستند و در سال 1400 بیش از 150 میلیارد تومان درآمد کسب کردند.

رئیس سابق دانشگاه بهشتی تصریح کرد: از اقدامات ناتمام این دانشگاه می توان به طرح اسکان اعضای هیات علمی اشاره کرد که با وجود پیگیری های فراوان به دلیل موانع قانونی نتیجه مشخصی نداشته است. احداث ساختمان اداری تجاری در ضلع شرقی دانشگاه برای درآمدزایی و انتقال بخش اداری دانشگاه با کمک بخش خصوصی از دیگر اقدامات نیمه کاره دانشگاه است. همچنین عدم احداث دیوار ضلع غربی دانشگاه به طول بیش از یک کیلومتر که به دلیل وجود مخالفان و مشخص نبودن مرزهای دقیق مشکل ساز است.

توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شهید بهشتی

سید محمودرضا آقامیری سرپرست جدید دانشگاه شهید بهشتی در ادامه این برنامه گفت: مسئولیتی به من سپرده شده است که امیدوارم بتوانم در سال های آینده آن را به درستی مدیریت کنم. برای ادامه توسعه دانشگاه برنامه هایی در نظر داریم که به برخی از آنها اشاره می کنم. ما چالش های موجود را شناسایی کرده و برای اصلاح آنها برنامه ریزی کرده ایم.

و افزود: رویکرد دانشگاه باید مسئله محور و تبلیغی باشد. در این راستا تحول و تعالی در حوزه های علوم انسانی و بنیادی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

آقامیری گفت: توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی و ارتقای آموزش و اخلاق اسلامی – ایرانی از دیگر اهداف دانشگاه بهشتی در آینده خواهد بود. دانشگاه باید به رسالت خود عمل کند. این اهداف بدون نیروی انسانی محقق نخواهد شد. در این راستا اولویت هایی مانند اسکان معلمان و تامین معیشت آنان وجود دارد. ضمناً در دانشگاه بهشتی جایی برای نگهبانی از رهگذران خدماتی وجود ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید