توسعه بدون اعمال پیوست فرهنگی امکان پذیر نیست

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز، حسن بنیانیان، مشاور و دستیار امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در جلسه ای با حضور مسئولان دانشگاه آزاد همدان و روسای واحدهای استانی، معاونین، مدیران و امور آموزشی، پژوهشی و فرهنگی استان. همدان در آمفی تئاتر آمفی تئاتر. تئاتر برگزار شد و استاد حسابی به تشریح روند اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.

مشاور و معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری موضوع جلسه در خصوص چگونگی ایجاد بسترهای فرهنگی لازم برای تحقق سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: تعصب نابجا در این زمینه. موضوع مانعی برای پذیرش انتقاد است.

وی یکی از موانع پیشرفت را قطع ارتباط مدیران پس از پایان دوره مدیریت با محل کار قبلی دانست و گفت: باید مکانیزم ارتباطی برای تبادل تجربیات مدیران فراهم شود.

بنیانیان یکی از راهکارهای موفقیت مدیران را برداشتن گام های بلندتر در عرصه تحول برای ثبت تجربیات تلخ دانست و گفت: متأسفانه تجربیات موفق همیشه برای نسل آینده بیان می شود و مدیران باید ناکامی های مدیریتی و تجربیات تلخ خود را به یاد داشته باشند تا مبادا آنها را در سالهای بعد تکرار کنید

وی با طرح این سوال که چند درصد از دانش دانشگاه های کشور در سیستم تصمیم گیری مدیران نقش دارد؟ وی تصریح کرد: انتخاب مدیران غیرمتخصص در نقاط مختلف کشور و سپس تربیت آنها برای اداره امور یکی از موانع توسعه و پیشرفت است که باید اصلاح شود.

این استاد دانشگاه با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب در جلسه غیرعلنی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی که دانشگاه ها را مرکز آموزش دانشکده های فکری کشور خواندند، افزود: خواست رهبری از دانشگاه آزاد به بازوی انقلاب تبدیل شود و در عرصه ترویج و مدیریت علمی گفتمان انقلاب اسلامی و تلاش برای حفظ موجودیت دانشگاه آزاد.

بنائین با اشاره به دستور جهاد تبیینی رهبر معظم انقلاب به عنوان یک وظیفه عینی و عاجل گفت: نباید به سادگی از کنار این موضوع گذشت بلکه همه باید برای تحقق جهاد تبیینی و ایجاد امید در جامعه تلاش کنیم.

وی یکی از انتظارات جامعه از دانشگاه آزاد را برای کمک به حل مشکلات جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی بیان کرد و افزود: مهارت رهبری در مدیریت سازمانی باید توسط مدیران به عنوان اولین گام در طرح تحول و نقش استان ها در توسعه جسورانه مورد استفاده قرار گیرد. طرح قبلا دیده شده است

  چگونه درد گردن و کمر را درمان کنیم؟

مشاور و دستیار امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خواستار نگرش علمی به موضوع فرهنگ، آینده نگری و کمک تمدنی از همه اساتید دانشگاه آزاد و کارکنان دانشگاه شد و گفت: مدیران ما نمی دانند. الفبای کار فرهنگی در حالی که اداره امور با رویکرد فرهنگی و تربیتی یک ضرورت است.

بنیانیان خواستار حضور روحانیون برجسته در مساجد برای دوستی با جوانان و پاسخگویی حضوری به سوالات شد و گفت: اکنون تریبون واحد صدا و سیما دیگر پاسخگوی شبهات جوانان نیست و نسل امروز به دنبال آن است. یک الگو .

وی بیان کرد: بیش از 80 درصد تحولات فرهنگی اعم از اقتصادی، سیاسی، قضایی، انتظامی، نظامی و… ریشه در کشور دارد، اما از آن 20 درصد بهره برده ایم که باید اول دانشجویان دانشگاه باشند. .درصد را بفهمند تا اگر نخواهند همین رویه ادامه پیدا کند، مشکل حجاب را در دانشگاه حل کنند.

بنیانیان با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه توصیه مدیران به توسعه پیوست فرهنگی به تصمیم گیری ها، گفت: ما حتی به نظام مالیاتی نیازمند پیوست فرهنگی هستیم و تصور ضعیف از فضای فرهنگی جامعه ماست. محصول بی توجهی به مقوله فرهنگ است.

وی با انتقاد از تبلیغات انتخاباتی بدون در نظر گرفتن مقوله فرهنگ در برگزاری مناظره های انتخاباتی که بیان ایرادات هر یک از کاندیداها نسبت به طرف مقابل است، گفت: مردم فکر می کنند باید از بین چندین کاندیدا یکی را انتخاب کنند که کمترین بدی را دارد. انتخابات عده ای در انتخابات رای نمی دهند و این گونه تبلیغات در انتخابات مانند ایجاد فقر فرهنگی به جای تفاهم فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی است و عملاً به جای حل مشکلات سیاسی کل نظام را در ایمان مردم از بین می برند.

IMG_4175.jpg

مشاور و دستیار امور فرهنگی معاونت عالی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: همه افراد یک جامعه با توجه به جایگاه و ویژگی های خاص خود متأثر از فرهنگ هستند و در تحولات فرهنگی جامعه نقش دارند.

بنیانیان رفتار برخی اساتید در کلاس درس را در تبیین موضوع حجاب و تشویق دانش آموزان به حجاب مهم دانست و گفت: زمانی که استاد بی حجابی در کلاس حضور داشته باشد ناخودآگاه به حجاب ترغیب می شود. همه سازمان‌ها و نهادهای جامعه متناسب با حیطه و نوع وظایفی هستند که در قبال تأثیرگذاری بر فرهنگ و تعهدات فرهنگی جامعه به عهده دارند.

  دروازه بان جوان پرسپولیس رفت

این مقام مسئول در دانشگاه آزاد، فرهنگ را به دو لایه فرهنگ سازی آگاهانه از پایین به بالا و فرهنگ سازی ناخودآگاه از بالا به پایین تقسیم کرد و گفت: چند درصد فرهنگ از پایین به بالا و نرم افزار است که نمادی از رفتار از بیرون را در یک می سازد. جامعه مادی و درون جامعه ای است که شروع به شکل گیری می کند و آرام آرام بر باورها تأثیر می گذارد.

وی سردرگمی دستگاه های فرهنگی و سرخوردگی آنها از نبود برنامه برای فرهنگ سازی را آسیب ارزیابی کرد و افزود: اولاً بچه های مساجد باید توجیه شوند که چگونه از این فضای یاسی خارج شوند. فرهنگ سازی باید قطبی شود.

وی با اشاره به سخنان امام راحل در سال 59 در خصوص اهمیت فرهنگ گفت: امام در سال 59 فرمودند کسانی که هر جا هستند حکومت می کنند بدانند که خداوند متعال و ملائکه ناظر این امواج گفتار و کردار شما هستند. جامعه و شما باید به آنها توجه کنید، گفت: این یک مسئولیت بزرگ است که رفتار ما انسان ها موجی مثبت یا منفی در فرهنگ و جامعه ایجاد کند.

مشاور و معاون امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی یکی از اثرات بی توجهی به پیوند فرهنگی در ساخت مسکن مهر را مثال زد و افزود: عدم توجه به حریم خانواده ها در ساخت و ساز باعث ایجاد دید و منظر شد. برج های جلوی هر برج برای همسایه ها و حتی شنیدن صدای واحدهای همسایه توسط همسایه ها که باعث مشاجره و از هم پاشیدگی برخی خانواده ها می شود.

بنیانیان تصریح کرد: دو ابزار اصلی مدیریت چه در خانواده، چه در سازمان و چه در جامعه در درجه اول مدیریت علمی برای فرهنگ سازی و آموزش و ایجاد سیستمی برای اصلاح و بهینه سازی ساختارها، قوانین و دستورالعمل هاست که کارکرد فرهنگی قوانین، کارکرد فرهنگ نظام مالیاتی، کارکرد فرهنگی ارتش و غیره چیست؟

وی توسعه در همه ابعاد جامعه را در گرو توسعه فرهنگ می داند و افزود: باید فرهنگ توسعه را درک و اصلاح کنیم و رابطه فرهنگ و سیاست باید تبیین شود، چرا دولت ما مشکلاتی دارد که بخشی از آن به فرهنگ مربوط می شود؟

  لورکوزن بهترین باشگاهی است که در آن بازی کرده ام

مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: یک فصل باید در مورد فرهنگ و قدرت قصعه، فرهنگ و سلامت و شفا، فرهنگ و جامعه صحبت کرد و این الگو را به تصویر کشید، سپس به سراغ اشاعه رفت. کالاها و خدمات فرهنگی

استاد دانشگاه یان گفت: رهبر انقلاب می فرمایند «اسلامی شدن دانشگاه ها معنای عمیق، گسترده و همه جانبه ای دارد و به نظر من از نان شبانه برای دانشگاه ها واجب تر است». اگر می خواهید دانشگاه علمی شود، باید اسلامی شود. یکی از شاخص های اسلامی شدن علمی شدن و عمیق شدن است، اعتماد به نفس معلم و دانش آموز است، اعتماد به نفس معلم و دانش آموز است.» ما باید این سخنان حکیمانه رهبر انقلاب را مبنای کار خود قرار دهیم. .

وی افزود: در دوره جدید اداری دانشگاه آزاد اسلامی به طور جدی به دنبال اجرای سند دانشگاه اسلامی هستیم. یکی از عوامل عدم پیشرفت در دانشگاه، کاربردی نبودن برخی از کارهای فرهنگی توسط برخی نهادهای فرهنگی دانشگاه است، مسئولین واحدها باید کارهای فرهنگی را در دانشگاه مدیریت و هدایت کنند و نهادهای فرهنگی در داخل. دانشگاه باید به آنها کمک کند.

IMG_4209.jpg

مشاور و دستیار فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به لزوم تغییر نگرش مدیران در سند دانشگاه اسلامی، گفت: استفاده از آموزش و پرورش به عنوان ابزار اصلی اصلاح فرهنگ و تعلیم و تربیت باید در دستور کار قرار گیرد. نگرش اصلی مدیران

بنیانیان گفت: طراحی مدل های مدیریت مفهومی دانشگاه اسلامی و طراحی ساختاری نظام مند در حوزه اسلامی سازی دانشگاه در دستور کار رهبری جدید دانشگاه آزاد اسلامی و رویکرد مدیریتی روسای گروه ها در رابطه با اساتید، دانشجویان و موسسات فرهنگی باید دستخوش تحول شوند.

وی خاطرنشان کرد: کالاها و خدمات فرهنگی هیچ مشکلی را حل نمی کند و گاهی مشکل ایجاد می کند چرا که هیچکس به سراغ مدیرکل رهبری نمی رود که باید مشکلات فرهنگی استان همدان را بشناسید یا اینکه چطور هنرمندان را متقاعد کنید که آثار هنری آنهاست. از بیت المال پرداخت می شود. می تواند به جامعه و فرهنگ کمک کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید