توزیع رایگان دارو برای بیماران SMA آغاز شد

571829 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، سید حیدر محمدی از آغاز توزیع رایگان داروی بیماران SMA از امروز (پنجشنبه 12 آذرماه) خبر داد.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: واردات داروهای بیماران SMA با دستور رئیس جمهور برای بررسی اثربخشی آن در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت و با پیگیری های سازمان غذا و دارو از مردادماه امسال وارد کشور شد. سال

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: با توجه به اینکه این داروها برای اولین بار وارد کشور می شود، باید پروتکل های درمانی تدوین می شد و سپس دستورالعمل های لازم برای بررسی اثربخشی از سوی معاونت ابلاغ می شد. وزارت بهداشت، بنابراین دلیل تاخیر در توزیع این داروها علاوه بر تعیین تخصیص منابع مالی و پوشش بیمه ای، تدوین پروتکل های درمانی این داروها بود.

وی با بیان اینکه لیست بیماران توسط معاونت درمان اعلام می شود و دارو از طریق ثبت نام در سامانه RDA یا سامانه بیماری های نادر در اختیار بیماران قرار می گیرد، افزود: داروی خوراکی ریزیدیپلام در برخی داروخانه ها و داروخانه ها موجود است. داروی تزریقی Spinerza در مراکز درمانی خاصی موجود است که به صورت کاملا رایگان در اختیار بیمار قرار می گیرد و در عین حال اثربخشی آن بررسی می شود تا بر اساس نتایج حاصله تصمیم گیری شود که آیا واردات این دو دارو ادامه یابد یا خیر.

انتهای پیام/

  پلیس امنیت ملی و برخی مقامات امنیتی تهران در لیست تحریم های آمریکا قرار دارند

دیدگاهتان را بنویسید