تورم مالیات پنهان توده هاست

این یک آشفتگی است

فعال فرهنگی

در خبرها داشتیم که بیش از 70 درصد دارایی ها و ثروت های کشور در تهران آرام شده است. همانطور که می گویند سی استان برای تغذیه پایتخت کار می کنند. البته اطراف تهران و کرج پر از حاشیه نشینانی است که به نیروی جغد شب خود نیاز دارند. توزیع مثلث «ثروت، قدرت و موقعیت» در ایران به شدت ناعادلانه و رانت محور است. اگر با مافیا در ارتباط نباشید، غیرممکن است که از حد متوسط ​​فراتر رفته و به بالای هرم نزدیک شوید.

اقتصاد دستوری نیست

امروز حداقل در حوزه اقتصاد حکمرانی عاقلانه ای وجود ندارد. مدیریت موازی، شعاری و احساسی مردم را سردرگم کرد. هر روز میز با نام مستعار معلم من، من، کارگر من … کوچکتر و کوچکتر می شود.

اقتصاد یک علم است و قوانین خاص خود را دارد، مشمول دستور و دستگیری پادشاهان سکه و ارز نیست. قیمت کالا را بخشنامه تعیین نمی کند، بلکه با قانون «عرضه و تقاضا» تعیین می شود.

تصمیمات اشتباه، عواقب بی پایان

امروزه حوزه اقتصاد، فرهنگ، سیاست و غیره. منزوی و مستقل نیستند و تصمیمات سیاسی ما بر اساس اصل مجوز می تواند طوفانی در عرصه فرهنگ و اقتصاد ایجاد کند. از سوی دیگر می توان آثار زیانبار تصمیمات غلط اقتصادی حاکمان را در یک نسل سامان داد و در نهایت با شکستن کمر جامعه هدف، در سه چهار دهه متوالی به تدریج اصلاح خواهد شد. اما دانشمندان علوم اجتماعی و جامعه شناسان بر این باورند که اخلاق آسیب دیده از سیاست های غلط اقتصادی دولت ها، منجر به خرابکاری اخلاقی، هرج و مرج ایدئولوژیک و آنارشیسم اجتماعی شده است و ممکن است برای دهه ها در رگ های ما باشد.

  حضور هواداران ما را به پیروزی مقابل تراکتور سوق می دهد

آستانه تحمل مردم …

تصور کنید یک کارگر بیکار با تورم بالای فعلی مواجه است، اگر فردا روز کاری باشد، تعداد زیاد جویندگان کار منجر به سقوط آزاد دستمزد می شود و خانواده چنین فردی تحت الشعاع قرار می گیرد. بیکاری و تورم محصول فلاکت اقتصادی و فروپاشی اخلاقی است و در نهایت به شورش کور و بی نظم گرسنگان منجر خواهد شد. بهتر است مسئولان در تصمیمات اقتصادی خود آستانه تحمل مردم را در نظر بگیرند و به مردم این احساس را ندهند که چیزی برای از دست دادن ندارند.

تورم مالیات پنهان توده هاست

تورم مالیات پنهانی است که معمولاً متوجه اقشار پایین جامعه می شود و آنها را از مسیر خارج می کند. طوفان نقدینگی و ایجاد پول های بدون پشتوانه اگرچه ممکن است مسکن دولتی باشد، اما اقشار آسیب پذیر و حقوق بگیر جامعه را با فلاکت مواجه خواهد کرد.

من نمی دانم دولت دقیقا در حوزه اقتصاد چه فعالیتی می کند. اما آنچه مشخص است این است که سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی به شدت در حال کاهش است و با سقوط آزاد مواجه است.

سر میز مزلو کجا هستیم؟

اساسی ترین آرزوهای ایرانیان از انقلاب مشروطه تا انقلاب اسلامی را می توان در آزادی، حاکمیت قانون و پاسخگویی صاحبان قدرت بر اساس قوانین اسلامی و آموزه های دینی خلاصه کرد. دهه پنجم انقلاب اسلامی آغاز گام دوم و دهه تثبیت کامل منویات انقلابیون بود. اگر من به عنوان یک معلم در این برهه از زمان و در نیازهای اولیه همچنان در انتهای جدول مزلو گیر کرده باشم، توقع من از رفاه، روشنگری و آزادیخواهی بیهوده است و نتیجه تربیتم تحقیرآمیزتر از خودم خواهد بود. . .

  حرکت قطار تهران-کربلا

دیدگاهتان را بنویسید