توجه؛ مراقب کلاهبرداری و سرقت اطلاعات به بهانه شب یلدا باشید

550080 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به نزدیک شدن به شب یلدا گفت: مجرمان فضای مجازی همواره از هر فرصتی برای سوء استفاده از کاربران استفاده می کنند و به اهداف مجرمانه خود پی می برند که یکی از این موارد شب یلدا است که گاه به چشم می خورد. سودجویان و افراد ناشناس پیام هایی حاوی لینک های ناشناس با عناوین مختلف تبریک، تخفیف، پاداش و … ارسال کرده اند. را به کاربران ارسال کرده و از آنها بخواهید با کلیک بر روی لینک مذکور پیام را مشاهده کنند.

وی افزود: در برخی از این پیام ها افراد سودجو با ایجاد ارتباطات آلوده به بدافزار، تلفن همراه یا رایانه را آلوده کرده و به تمامی اطلاعات محرمانه و شخصی شهروندان و همچنین اطلاعات حساب های بانکی دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل توصیه ما به کاربران فضای مجازی این است که از باز کردن لینک های ناشناس و حتی لینک های مشکوک و نامعتبر ارسالی توسط افراد شناخته شده خودداری کنند.

وی به فرصت طلبی مجرمان در فریب شهروندان تحت عنوان تخفیف شب یلدا اعم از بسته اینترنتی، قرعه کشی و … اشاره کرد و گفت: عده ای سودجو برخی کالاها یا خدمات مربوط به شب یلدا را با قیمت بسیار ناچیز تبلیغ می کنند و به آنها پرداخت می شود. فریب شهروندان تحت عناوین مختلف از جمله حراج ویژه یلدا و غیره، به این ترتیب کاربران به بهانه خرید تخفیف شب یلدا و غیره به آدرس اینترنتی ارجاع داده می شوند و اطلاعات حساب بانکی آنها از طریق صفحات فیشینگ در آنجا کپی می شود. و از او گرفته می شود.

  تعیین قیمت نان مشخص شده است

معظمی گودرزی ادامه داد: لازم است کاربران از سایت های معتبر دارای سایت معتبر و مجاز خرید کنند و در صورت سفارش کالا، پس از مشاهده و تایید اصالت کالای سفارش داده شده، صورت حساب را در محل تسویه کنند و از پرداخت هرگونه هزینه خودداری کنند. مبلغ تحت عنوان اجتناب از سپرده جداگانه.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در مواردی مشاهده شده است که کلاهبرداران و افراد سودجو با روش های ذکر شده به اطلاعات هویتی و عکس ها و تصاویر شخصی افراد دسترسی پیدا کرده و به این ترتیب از آنها اخاذی می کنند، لذا انجام می شود. لازم است شهروندان مراقب این گونه موارد باشند و فریب تبلیغات و وعده های دروغین فضای مجازی را نخورند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید