تهران دارای یک موزه خصوصی است

549533 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، نشست هم اندیشی و همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و شهرداری تهران با حضور علی دارابی؛ معاون وزیر و معاون میراث فرهنگی علی زاکانی؛ شهردار تهران و اعضای شورای معاونین تهران برگزار شد.

ادامه مطلب

زاکانی مرحله بعدی اجرای پروژه موتور برق در تهران با کمک تایلندی هاست

دارابی در این مراسم با ارزیابی اقدامات انجام شده در دوره جدید شهرداری تهران به همکاری مشترک اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی در همین مدت انجام شده که باید با تلاش ویژه و البته دقت ادامه یابد. این منطقه مملو از آثار تاریخی است و امیدواریم با تلاش شهرداری، میراث فرهنگی و سایر نهادها مجموعه تاریخی ری، برج طغرل، محوطه باستانی کهریزک، حرم امام خمینی، بهش زهرا و بقاع متبرکه شهدای یک مکان بزرگ تاریخی، زیارتی و سیاحتی در قلب تهران ایجاد می شود.

وی در ادامه نحوه همکاری و تعامل در طرح کلی را یکی دیگر از راه های همکاری عنوان و خاطرنشان کرد: کمک به شناسایی موزه ها و مراکز تاریخی اعم از پلاک های زیبا و سنگین و حتی فضای سبز اطراف آنها بخشی از کار شهرداری می تواند به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کمک کند.

معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این نشست بر ایجاد و نیاز تهران به موزه ویژه تاکید کرد.

زاکانی شهردار تهران نیز در این دیدار به همکاری مشترک شهرداری و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دور جدید اشاره کرد و گفت: برای همکاری بیشتر; باید کارگروه ویژه ای بین شهرداری و وزارت میراث فرهنگی ایجاد کنیم.

  انتقال رقیب طارمی به لیورپول تسریع شد

شهردار تهران گفت: موضوع حفاظت و مراقبت از موزه ها و ظرفیت تابلوهای شهری و تبلیغات شهری نیز بخشی از ماموریت ماموریت به تهران خواهد بود. شهر هوشمند، باید موضوع میراث فرهنگی و تاریخی را هویت تلقی کرد و تهران با این پیشینه قطعاً نیازمند هویت میراثی است و شهرداری تهران با تمام توان؛ مهم این است که برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید