تمساح کوتوله اینگونه می دود! + عکس

به گزارش مستقل آنلاین؛ به تمساح پروبوسیس، تمساح کوتوله آفریقایی، کروکودیل کوتوله غرب آفریقا یا تمساح استخوانی نیز گفته می شود. نام علمی این کروکودیل کوچک (Osteolaemus tetraspis) در زبان لاتین به معنای گلو استخوانی است. این گونه به دلیل پوست خاص خود و به دلیل اینکه کوچکترین گونه کروکودیل در جهان است شناخته شده است.

خبرآنلاین نوشت: دم بلند قدرتمند تمساح به شنا و خروج از لانه ها کمک می کند. پاهای عقب بلندتر از پاهای جلو هستند تا به شکار سریع کمک کنند. پشت آن ها ترازوهای سخت قرار دارند. سپر چهار استخوانی منعکس کننده نام تمساح است که در لاتین به معنای چهار سپر است و یک دفاع بادوام در برابر کروکودیل های بزرگتر است.

تمساح های معمولی تا 5 فوت (1.5 متر) رشد می کنند. کروکودیل های بالغ. وزن آنها به طور متوسط ​​18 و 32 کیلوگرم (40 و 71 پوند) است. بزرگ ترین ماده ها تا 40 کیلوگرم (88 پوند) و بزرگترین نرها 80 کیلوگرم (180 پوند) وزن دارند که اندازه یک نر متوسط ​​است.

تمساح (2)

کروکودیل‌های پروبوسیس دارای غشای تحریک‌کننده‌ای هستند که به عنوان پلک سوم شناخته می‌شود که هنگام زیر آب روی چشمانشان می‌لغزد و دید واضحی را در زیر سطح ایجاد می‌کند. یک شکاف عمودی مردمک‌مانند اجازه می‌دهد تا مقدار ایده‌آل نور وارد چشم شود تا ببیند چه چیزی در بالای سطح می‌گذرد و به تاکتیک‌های کمین کمک می‌کند.

کروکودیل های پروبوسیس در مناطق گرمسیری جنوب صحرای آفریقا و آفریقای مرکزی زندگی می کنند و شرقی ترین جمعیت آن در رودخانه کنگو در جمهوری دموکراتیک کنگو یافت می شود. جنوبی ترین زیستگاه آنها را می توان در شمال آنگولا یافت.

  این کارگردان ایرانی رئیس هیئت داوران جشنواره زوریخ شد

منبع: Fantastic Wildlife / خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید