تمرکز بر راه حل سیاسی به ثبات و صلح می انجامد

561558 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حسین امیر عبداللهیان و اسقف اعظم واتیکان پل گالاگر تلفنی درباره توسعه فلسطین و مسائل دوجانبه گفتگو کردند.

امیر عبداللهیان با تاکید بر قدمت روابط دوجانبه و اهمیت روابط با واتیکان در سیاست خارجی ایران، افزود: بسیاری از فجایع دردناک و ضد انسانی در جهان ناشی از کمبود معنویت و اخلاق در روابط بین الملل است.

امیر عبداللهیان همچنین با اشاره به توهین اخیر به قرآن کریم در سوئد، از واتیکان خواست به حفظ احترام به کتب مقدس و ادیان الهی در سراسر جهان توجه ویژه ای داشته باشد.

وی با اشاره به تهدید تروریسم در جهان و محکومیت اقدامات تروریستی در افغانستان گفت: گفتگوی بین ادیان نقش مهمی در کاهش خشونت و افراط گرایی دارد.

امیر عبداللهیان با اشاره به مذاکرات مذهبی ایران و واتیکان از آمادگی تهران برای امضای سند همکاری حوزه علمیه کوم و واتیکان خبر داد.

وزیر امور خارجه ایران با تشریح تحولات فلسطین و حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی، پیروان ادیان ابراهیمی را به واکنش مناسب فراخواند.

امیر عبداللهیان با تشریح موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران های منطقه ای از جمله در افغانستان، یمن و اوکراین بر لزوم توقف مداخله خارجی، توقف جنگ و ارسال کمک های بشردوستانه تاکید کرد: تمرکز بر راه حل سیاسی موجب ثبات و صلح می شود.

وزیر امور خارجه واتیکان همچنین با یادآوری تعهد واتیکان به روابط حسنه با جمهوری اسلامی ایران در آستانه هفتاد و دومین سالگرد روابط دوجانبه، از رنج مردم یمن ابراز تاسف عمیق کرد.

اسقف اعظم پل گالاگر با اشاره به برخی مسائل منطقه ای و جهانی در مسئله فلسطین بر لزوم حفظ حرمت بیت المقدس و حقوق ملت فلسطین تاکید کرد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

وی در پایان برای همه مردم ایران و مسلمانان جهان آرزوی موفقیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید