تمدید واحدهای سلف دانشگاه آزاد اصفهان/ دانشجویان رؤسای اصلی خدمات اجتماعی دانشگاه هستند

562448 خبر ناگهانی

سعید شریفی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، بازگشایی سفره خانه دانشجویی (سلف) واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان را یکی از خدمات مهم اجتماعی دانشگاه خواند و گفت: پروتکل های نظارت بهداشتی در سفره خانه انجام می شود. نمی توان از غذا برای وعده های غذایی استفاده کرد، پروتکل های ستادی کرونا مانند باز کردن پنجره و فاصله گذاری کاملا رعایت می شود و دانش آموزان باید بلافاصله پس از صرف غذا از ماسک استفاده کنند و منطقه غذاخوری را ترک کنند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم از زمان ورود دانش‌آموز به کلاس و تحویل سینی غذا حدود 20 تا 30 دقیقه طول بکشد. این فاصله زمانی با توجه به پروتکل ها مناسب است. از طرفی سقف اتاق غذاخوری دانشجو دارای ارتفاع مناسبی از کف بوده و گردش هوا با تجهیزات نصب شده به خوبی انجام می شود.

ما به دنبال چندین گزینه منو برای انتخاب هستیم

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان درباره تنوع منوی غذایی گفت: در سال 1388 به دانشجویان فرصت انتخاب از بین چند نوع غذا را دادیم اما با ظهور بیماری عروق کرونر این طرح نشد. ادامه هید. اکنون که دانشگاه بازگشته است، ما به دنبال انتخاب غذایی رایگان و در همان رنج قیمت هستیم. زیرا باید یارانه دانشجویی را پرداخت کنیم و این پرداخت مستلزم آن است که غذا سطح قیمتی داشته باشد. در نتیجه بسته به میزان قبولی انشالله به سمت انتخاب رژیم روزانه می رویم. البته در هفته اول غذا را به صورت انتخابی ارائه می دهیم تا دانش آموزان با سیستم آشنا شوند و در صورت نداشتن کارت غذا از طریق حوزه دانشجویی تهیه کنند.

  اعلام 3 شرایط جدید ارزی برای صادرکنندگان

سفارش باید 24 ساعت قبل از تاریخ تحویل ثبت شود

وی ادامه داد: سفارش غذای دانش آموزی باید روز قبل ثبت شود؛ زیرا سیستم برق رسانی 24 ساعت قبل برای تحویل آمار سفارش پیمانکار بسته است. از طرفی ما یک رستوران رایگان داریم و دانشجویانی که غذا سفارش نداده اند یا به دنبال غذای خارج از منوی روزانه دانشجوی سلف هستند می توانند با قیمت مناسب از خدمات اجتماعی این رستوران استفاده کنند.

به نمایندگان دانشجویان دستور داده شده است که به صورت ناخواسته از امکانات اجتماعی بازدید کنند

شریفی درباره استانداردهای کنترل کیفی و بهداشتی پیمانکاران افزود: آشپزها و پیمانکاران طبق دستورالعمل، افرادی که با دانشگاه قرارداد دارند باید استانداردهای بهداشتی و مواد غذایی را رعایت کنند. در مورد کیفیت غذا هنوز نمی توان اظهار نظر کرد چون غذاخوری دانشگاه به تازگی افتتاح شده است. اما علاوه بر نظارت مستقیم، شوراهای ارتباط دانشجویی را مأمور نظارت بر سفره خانه های دانشگاه، رستوران های روباز و بوفه ها کردیم. این نظارت فراتر از آن است، البته به سیستم حمل و نقل و باجه های مختلف خدمات. به نظر ما ناظران اصلی خود دانش آموزان هستند. ما یک سیستم ارتباطی راه اندازی کرده ایم تا اگر مشکلی از سوی دانشجویان به ما گزارش شد، سریعاً مدیران دانشگاه را برای بررسی آن بفرستیم.

نظارت دقیق دانشگاه بر تجزیه و تحلیل مواد غذایی و کیفیت مواد اولیه

یکی از اعضای هیئت مدیره دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان درباره نحوه نظارت در سلف دانشگاه گفت: فهرست غذاها شامل نوع، کیفیت، ترکیب و وزن مواد غذایی در آنالیز هر ماده غذایی توسط سازمان سنجش بررسی شده است. سرپرست. حساسیت ناظران دانشگاه به این جزئیات به حدی است که حتی در صورت استفاده از برنج در ترکیب با گونه های بومی و وارداتی، ترکیب و نسبت وزنی هر کدام به دقت بررسی می شود. این امر در مورد سایر مواد مانند گوشت، روغن و سایر غذاهای مورد استفاده در غذا نیز صدق می کند. سرپرستان دانشگاه علاوه بر بررسی آنالیز مواد غذایی به نوع و کیفیت مواد اولیه نیز توجه دارند.

  نامزد جنایتکار همسر 21 ساله خود را به آتش کشید

اختلالات همراه با غذای اصلی با تخفیف ارائه می شود

شریفی نحوه ارائه تخلفات همراه با غذای اصلی را بیان کرد: طبق دستورالعمل، دانشگاه موظف است برای غذای گرم در روز پرس تهیه کند و یارانه دانشجویی نیز برای غذای اصلی تعلق می گیرد. برای عوارض دیگر مانند نوشیدنی، سالاد، میوه و دسر، بوفه ای در اتاق غذاخوری وجود دارد که این محصولات را با قیمت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. ما نمی توانیم به این موارد یارانه بدهیم اما با پیمانکار توافق کرده ایم که این تخلفات را با تخفیف جزئی نسبت به مراکز دیگر به دانشجویان ارائه کنیم.

برای دریافت غذا باید کارت غذا همراه داشته باشید

وی در پایان افزود: داوطلبان سفارش غذای دانشجویی باید با کلیک بر روی گزینه “شروع” در گوشه صفحه در منوی “هزینه” به سامانه تغذیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان، nutrition.khuisf.ac.ir وارد شوند. مدیریت” “برای دریافت کارت غذا. بارگیری کنید و سپس در منوی «سیستم تغذیه پیچیده» غذای انتخابی را سفارش دهید، بردارید یا تغییر دهید. با توجه به استفاده از سیستم کارت خوان RFid، برای دریافت غذا باید کارت پاور همراه خود داشته باشید. اما در سیستم غذا این امکان وجود دارد که اگر دانش آموزان کارت همراه نداشته باشند، دانش آموزان می توانند کد فراموشی را در همان روز از منوی “سیستم غذای کامل” در قسمت “کارت غذا” دریافت کنند. و غذای خود را با ارائه کد مربوطه دریافت کنند.

خبرنگار: علیرضا حافظ

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید