تمدید اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف / داوطلبان اسناد تک برگی در روستاها از پرداخت هزینه هر برگ سند معاف شدند.

552333 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، دومین جلسه علنی امروز (دوشنبه 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از ساعت 14 و 15 دقیقه با حضور دو سوم نمایندگان آغاز شد. از نمایندگان دادگاه

بیشتر بخوانید:

پرداخت 323 هزار میلیارد تن برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان/ مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی سخت می شود

بررسی لایحه 1401 در سراسر کشور امروز در دستور کار قرار دارد.

متقاضیان مدارک یک برگی در مناطق روستایی از پرداخت اسناد تک برگ معاف شدند

نمایندگان در جلسه علنی امشب (دوشنبه 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به بخش درآمدی بودجه 1401 کل کشور با پیشنهاد علیرضا سلیمی مبنی بر الحاق یک بند به تبصره 10 قانون اساسی موافقت کردند. ماده واحده لایحه برای ارزش سند.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس یازدهم در توضیح این بند الحاقی گفت: بلند شدیم به همین دلیل پیشنهاد می کنم در سال 1401 این مشکل در روستاها حل شود، اکنون نمایندگان به دلیل اختلافات با مراجعات زیادی مواجه هستند. در حوزه املاک خود، پس بهتر است مشوق هایی در نظر گرفته شود تا علاوه بر کاهش پرونده های ارجاعی به دادگاه، همه در روستاها نیز موظف به شناخت یکدیگر باشند.

وی ادامه داد: همچنین از آنجایی که مدارک مندرج در دفترچه یک صفحه ای نهایی نشده است، اکنون با مشکلات جدی مواجه هستیم.

متن زیر به تبصره 10 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور اضافه شد.

– به منظور تسهیل در اجرای ماده 11 قانون زمین، کلیه داوطلبان تبدیل اسناد کاغذی به سند تک برگی در روستاها فقط از پرداخت ارزش برگه سند معاف هستند.

ماده 11 قانون کاداستر عمومی نیز مقرر می دارد:

ماده ۱۱ سازمان موظف است ظرف پنج سال پس از لازم الاجرا شدن این قانون کلیه اسناد مالکیت دفترچه را به اسناد مالکیت جاعل تبدیل کند. بدین منظور کلیه دارندگان اسناد مالکیت کتاب اعم از دستگاه ها و افراد موظفند در برنامه زمانی مشخصی که سازمان در هر حوزه اعلام می کند، نسبت به انجام آن اقدام کنند. سند خود را به سازمان ارسال کنید.

  تحولات اخیر در اوکراین فلاسک: اوکراین برای دیپلماسی با روسیه آماده است

اجرای آزمایشی قانون شوراهای حل اختلاف تمدید شد

نمایندگان در جلسه علنی امشب (دوشنبه 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به بخش درآمدی بودجه 1401 کل کشور، با پیشنهاد کاظم دلوس، یک بند به تبصره 10 این لایحه را الحاق کردند. با 142 رای موافق، 39 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 193 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

متن این پیوست به شرح زیر است:

بند الحاقی 15 (ز) تبصره 6 قانون بودجه 1400 کل کشور در سال 1401 اجرا می شود. تبصره 6: قانون بودجه 1400 کل کشور در دوره اجرای آزمایشی شورای حل اختلاف مصوب 7 آذرماه تمدید می شود. 1394 با اصلاحات بعدی از تاریخ انقضای مهلت شورای حل اختلاف، این لایحه در سال 1400 لازم الاجرا شد.

مشخص نیست مدیریت شهرداری های کشور بر عهده کیست

صدیف بدری در جلسه علنی امشب (دوشنبه 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با یادآوری حل مشکلات و مشکلات شهرداری ها به وزارت کشور، گفت: شهرداری ها در کشور به نظر می رسد کمتر از 20 روز صاحب ندارند. تا پایان سال هنوز قیر رایگان بین شهرداری ها توزیع نشده و برای شهرداری های کوچک ماده 58 هیچ پرداختی صورت نگرفته است. کارگران، کارمندان و پیمانکاران شهرداری چه نکردند؟

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: بیش از 70 درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می کنند و ارائه خدمات به آنها نیازمند تامین امکانات است و نباید مشکلی ایجاد شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: متاسفانه شهرداری ها گرفتار بروکراسی اداری نافرجام وزارت کشور شده اند.

  سفر از درویش به کربلا

چرا سازمان استخدامی و سازمان برنامه در صدور حق الزحمه تربیت معلم تعلل می کنند؟

مهدی اسماعیلی در جلسه علنی امشب (دوشنبه 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بند درآمدی لایحه 1401 در سراسر کشور در تذکر شفاهی گفت: چرا سازمان برنامه و بودجه و سازمان بودجه در صدور حکم معلمی. شهریه چهارم و پنجم اینقدر به تعویق انداختن؟

نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم افزود: چرا این همه مشکلاتی که معلمان محترم هستند نادیده گرفته می شود؟ دیگر به معلمان زحمتکش توهین نکنید.

مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی خلاف تدبیر مقام معظم رهبری است

سید محسن دهنوی در جلسه علنی امشب (دوشنبه 9 اسفند) مجلس شورای اسلامی بیانات نمایندگان مجلس خطاب به سران قوا; مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ارزشیابی و پذیرش دانشجو مغایر با تدبیر مقام معظم رهبری تلقی می شود و قانون مصوب سال 1392 مجلس در این خصوص سرلوحه سخنرانی قرار گرفته است.

نام خدا

روسای محترم ستاد

سلام

احتراماً طبق اصل 57 قانون اساسی، قوای سه گانه مقننه، قضائیه و مجریه مستقل از یکدیگر هستند و بر اساس اصل 71 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی می تواند در مورد مسائل مربوط به قانون اساسی، قوانینی وضع کند. اخیراً در تاریخ 15 تیرماه 1393 شورای عالی انقلاب فرهنگی طرحی با عنوان «سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان آموزش عالی» را تصویب کرد. کلیه مواد این مصوبه مغایرت آشکار با قانون سنجش و پذیرش مصوب 10/9/1392 مجلس شورای اسلامی دارد.

در ماده 9 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است که کلیه قوانین مخالف این مصوبه ملغی می شود و همانطور که می دانید واکنش نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در این خصوص صورت گرفته است.

  مطهری و قاسمی نژاد هنوز درست نشده اند!

تعارض مصوبات به حدی رسیده است که مسئولان نیروی انتظامی یعنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دچار سردرگمی شده اند که کدام قوانین را اجرا کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه ای به معاونت حقوقی رئیس جمهور خواستار اجرای کدام یک از قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی شد و معاونت حقوقی رئیس جمهور صراحتاً در پاسخ به نامه با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری، وقتی مجلس شورای اسلامی به موضوعی وارد می شود، شورای عالی انقلاب فرهنگی حق ورود ندارد.

با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی برای اولین بار تعریف آموزش و پرورش و شورای سنجش و پذیرش دانشجو در آزمون سراسری را تحت عنوان قانون سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ 10 شهریور 1392 تصویب کرد و پیش از این نیز انقلاب شورای فرهنگ موضوعی نیست. ملاک عمل قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب مجلس شورای اسلامی است.

با عنایت به مراتب فوق مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خلاف تدبیر مقام معظم رهبری بوده و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند مصوبات مجلس را لغو یا اصلاح کند، لذا قانون ارزشیابی و مصوبه مجلس شورای اسلامی در تاریخ 10 شهریور 1392 باید همچنان قانون جاری کشور برای رهایی چند میلیون داوطلب و دانش آموز و خانواده های آنان از ناامنی و احساس آشکار ظلم باشد.

با تشکر

نمایندگان مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید