تلویزیونی که میراث پدرت نیست!

جریان سیاسی اصلاح طلب که در سال های اخیر عملکرد صدا و سیمای جمهوری اسلامی را خدشه دار کرده و شبکه های تلویزیونی غربی را با توجیه یا بدون توجیه افشاگری کرده است، هر روز شاهد کوچکترین تغییری در برنامه های رسانه ملی بوده و هدف حملات رادیو قرار گرفته است. نقد فرهنگی می یابد.

آخرین نمونه آن تغییر در یکی از برنامه های شبکه نسیم برای آغاز موج جدیدی از تخریب علیه صداوسیما با انتشار شایعاتی مبنی بر تغییر مجری این برنامه بود. علیرغم اینکه مدیر شبکه نسیم بلافاصله پس از انتشار شایعات، با رد آن به تشریح تغییرات برنامه مورد نظر پرداخت.

شاید ریشه این هجمه ها ناشی از عملکرد حرفه ای مدیران رسانه ملی در سال های اخیر و کنار گذاشتن برخی افراد از رسانه ملی باشد. عناصری که خارج از معیارهای حرفه ای و چارچوب محتوایی برنامه خود به تبلیغ و ترویج جناح سیاسی خاصی در برنامه های خود می پردازند. به نظر می رسد مدعی اصلاح طلبی که بخشی از پایگاه خود را در تلویزیون به دلیل اقدامات فراجناحی مدیران صدا و سیما از دست داده، با اختلافات و شایعات در تلاش است تا انتقام این سازمان را بگیرد.

آنها از یک سو معتقدند رسانه ملی مخاطب خود را از دست داده است و از سوی دیگر با جنجال های فراوان برای بازگرداندن یک مجری ورزشی یا یک قطعه موسیقی یا یک مجری در آنتن رسانه ملی غوغا به پا می کند. . آنها در تبلیغات و جنجال های خود از پاسخ دادن به این سوال طفره می روند که اگر فکر می کنید مردم دیگر تلویزیون تماشا نمی کنند، پس چرا زحمت آپلود شخصیت های مورد نظر خود را در تلویزیون به خود بدهید؟

  ضرورت اصلاح مدیریت پرونده های پرهزینه در قوای سه گانه/ بررسی وضعیت زندانیان ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که ضوابط حرفه ای در هر شرکت، سازمان و بخش ایجاب می کند که اگر هر یک از کارکنان این مجموعه مرتکب اشتباه یا تخلفی شود، باید طبق قوانین جاری با آن برخورد شود. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز از این روش مستثنی نبوده و باید به این سازمان در صورت تخلف عوامل و برنامه سازان، حق اعمال قوانین خود را در راستای فعالیت حرفه ای خود داد. البته آنتن رسانه ملی میراث پدری، فرد، حاضر یا گروهی نیست که انتظار داشته باشد برنامه ای را برای سال ها یا نسل به نسل در انحصار خود درآورد.

دیدگاهتان را بنویسید