تلاش جمهوری آذربایجان و ایران برای توسعه روابط تجاری

561561 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، یک مقام ارشد دولت جمهوری آذربایجان از تلاش باکو و تهران برای توسعه روابط تجاری خبر داد.

ادامه مطلب

به گزارش ترند نیوز، میخائیل جباروف، وزیر اقتصاد آذربایجان روز چهارشنبه در توییتی نوشت: موضوعات گسترش روابط تجاری جمهوری آذربایجان و ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جباروف به دیدار خود با مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران در باکو اشاره کرد و در این دیدار وضعیت موجود و چشم انداز همکاری های اقتصادی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جباروف افزود: ما همچنین امکان گسترش روابط تجاری را در نظر گرفته ایم.

سفارت جمهوری آذربایجان در تهران به مناسبت ماه مبارک رمضان روز یکشنبه ضیافت افطاری را با حضور نمایندگان رسانه های داخلی برگزار کرد. علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در مراسم افطاری گفت: آذربایجان یکی از کشورهایی است که برای ارزش های اسلامی و همبستگی اهمیت زیادی قائل است.

الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان اخیراً یادداشت تفاهمی بین دولت جمهوری آذربایجان و دولت جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد ارتباط جدید بین منطقه اقتصادی شرق زنگور و جمهوری خودمختار نخجوان از طریق ایران امضا کرد.

یک مقام ارشد دولت جمهوری آذربایجان اخیرا گفته است که یادداشت تفاهم امضا شده بین جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد روابط جدید بین منطقه اقتصادی زنگزور و جمهوری خودمختار نخجوان از طریق ایران یک رویداد تاریخی است. .

حکمت حاجی اف معاون رئیس جمهوری آذربایجان در این خصوص گفت: ایران و آذربایجان به ویژه با تاکید بر اینکه راه های ارتباطی جدید کریدور بین المللی مهمی برای حمل و نقل و انتقال برق خواهد بود، استقبال کردند.
محمود عباس زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اخیرا در گفتگو با ترند نیوز گفت: دولت جدید ایران برای کشورهای همسایه به ویژه جمهوری آذربایجان اهمیت ویژه ای قائل است.

  شکست بازیکنان استقلال از هفته پانزدهم به بعد به دلیل عفونت

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید