تفاوت ها و علل افسردگی در مردان و زنان

572377 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علت افسردگی در زنان و مردان تفاوت چندانی ندارد و می تواند ناشی از مشکلات مختلفی از جمله عوامل ژنتیکی، شناختی و اجتماعی باشد، اما علائم و نوع افسردگی در آنها متفاوت است که به علل مختلف است.

بیشتر بخوانید:

یکی از مشکلات افسردگی در مردان این است که معتقدند نسبت به زنان کمتر افسرده هستند و به همین دلیل مراجعه به پزشک برایشان دشوار است، در حالی که زنان زمانی که راحت‌تر با افسردگی مواجه می‌شوند برای درمان به روانپزشک مراجعه می‌کنند. مردان.

تفاوت افسردگی در مردان و زنان به شرح زیر است:

زنان تمایل دارند خود را سرزنش کنند و مردان تمایل دارند دیگران را سرزنش کنند

زنان غمگینی، بی تفاوتی و بی ارزشی و مردان خشم و عصبانیت را تجربه می کنند.

زنان پس از هر درگیری فاصله خود را حفظ می کنند، اما مردان درگیری و دعوا ایجاد می کنند.

زنان مضطرب و ترسناک، مردان بدبین و تدافعی هستند.

زنان در این دوران دوست دارند در مورد مسائل صحبت کنند، در حالی که بیشتر مردان صحبت در مورد افسردگی خود را نقطه ضعف می دانند.

اکثر زنان برای بهبودی در این دوران به غذا، دوستی و روابط عاشقانه روی می آورند، در حالی که بیشتر مردان سعی می کنند مشکل خود را با تلویزیون، ورزش و تماس فیزیکی فراموش کنند.

خوشبختانه تکنیک های زیادی برای رهایی از افتادن در این چرخه های فکری مرگبار وجود دارد، به عنوان مثال می توان به توقف فکر اشاره کرد، در این مورد گفتن کلمه کافی است…! راه را بر ادامه سیم پیچ آشفته تفکر می بندید، اما استفاده از این تکنیک ها نیز کار ساده ای نیست، ذهن شنا می کند و راه خود را برای شروع دوباره به عنوان جیوه باز می کند، یعنی همیشه باید هوشیار باشید.

  وضعیت حجاب در ایران اصلا خوب نیست/ مردم فکر نکنند که آزاد هستند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید