تغییر مستمر در نحوه برگزاری کنکور برای داوطلبان نگران کننده است

567403 خبر ناگهانی

سیده مهرناز سیدی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایسکانیوز با بیان اینکه قصد دارد در رشته ادبیات فارسی دانشگاه تهران ادامه تحصیل دهد، گفت: افرادی که علوم انسانی را انتخاب می کنند احمق نیستند.

رتبه سوم کنکور مردمی با اشاره به اینکه در مدرسه تیزهوشان درس خوانده است، افزود: سر کلاس کنکور نرفتم؛ به همین دلیل در مدرسه تیزهوشان درس خواندم. اما من یک مشاور داشتم. البته از مدرسه کمک گرفت و آزادی عمل داده شد. کلاس نرفتن باعث شد کتاب های درسی اهمیت بیشتری پیدا کنند و هر کتابی را که در بازار موجود بود خواندم و تست کردم.

وی درباره هزینه های صرف شده برای کتاب های درسی گفت: حدود 6 تا 7 میلیون تومان برای خرید کتاب های درسی هزینه کردم. مطالعه این کتاب ها کمک بزرگی به آمادگی برای کنکور بود و من بدون کتاب های کمکی نمی توانستم این رتبه را کسب کنم.

سیدی با بیان اینکه شانس فعالیت در رشته هایی که اشباع نیستند بیشتر است، تاکید کرد: معتقدم هر فردی اگر تلاش کند و نبوغ داشته باشد می تواند موفق شود. از طرفی کسی که تلاش نکند، حتی اگر در سودآورترین رشته هم قبول شود، نمی تواند به موفقیت برسد.

رتبه سوم کنکور مردمی خاطرنشان کرد: از تابستان با 8 ساعت مطالعه در روز شروع کردم و به تدریج با نزدیک شدن به کنکور به 13 ساعت مطالعه در روز رسیدم.

تغییر مستمر در نحوه برگزاری کنکور برای داوطلبان نگران کننده است

وی درباره اجرای تغییرات جدید در کنکور 1402 گفت: تغییر مستمر شیوه نامه کنکور برای داوطلبان نگران کننده است. امتحانات استرس زا هستند، تغییرات جدید می تواند این استرس را افزایش دهد. اما دانش آموزان می توانند تهدید را به فرصت تبدیل کنند و سعی کنند خود را با شرایط جدید وفق دهند. مشکل تأثیر امتحان نهایی طبقه بندی این است که معمولاً امتحانات نهایی چندان قابل اعتماد نیستند.

  هواشناسی ایران / هشدار زرد دریایی برای افزایش ارتفاع موج در سواحل شمالی و جنوبی صادر شد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید