تغییرات جدید در لایحه افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران

570407 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، گزارش نهایی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس درباره لایحه فوق العاده تعدیل حقوق کارکنان و مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​منتشر شد.

یک فوریت این لایحه در جلسه علنی مورخ 17/07/1301 به تصویب رسید.

بیشتر بخوانید:

مصوبه نهایی افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران چیست؟

بر اساس این گزارش، در تصویب نهایی افزایش حقوق که عنوان آن به «لایحه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور و اعاده حقوق کارکنان کشوری و لشکری ​​و بازنشستگان» تغییر یافت، وجود داشت. اصلاحات عمده از متن اصلی، ارسال شده توسط دولت.

متن کامل مصوبه نهایی افزایش حقوق در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به شرح زیر است:

لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1401 کل کشور و احیای حقوق مستمری بگیران و مستمری بگیران کشوری و لشکری.

تک نفره – علاوه بر افزایش دستمزد ناشی از تبصره (12) یک نفر از اعضای قانون بودجه 1401 کل کشور، از تاریخ 1401/7/15 افزایش‌های زیر برای مشمولان این قانون اعمال می‌شود:

1- (3000) امتیاز برای کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و معادل امتیاز تعیین شده برای کارکنان مشمول قانون نظام هماهنگ حقوق و دستمزد کارکنان دولت مصوب 1370 و سایر موضوعات موضوع بند (1) بند. «الف» تبصره (12) ماده 1 قانون بودجه سال 1401 کل کشور (به استثنای مشمولان قانون کار) و معادل 210 ریال برای اعضای هیات علمی و قضات تحت عنوان تناسب مزد. ، باید در احکام استخدامی و قرارداد آنها درج شود. مبلغ ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسور مستمری و از سقف اخذ شده و همچنین در سال از سقف موضوع جزء (8) بند (الف) تبصره (12) خارج می شود. امتیاز تعیین شده ممکن است پس از تصویب این قانون به افرادی که در مؤسسات مذکور در این بند کار می کنند تعلق گیرد.

  قاچاق کوکائین؛ جنگ در اروپا

2- حقوق اشخاص موضوع بند (2) بند «الف» تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1401 کل کشور اعم از مستمری بگیران، نظامیان و مشترکین صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری. و سایر صندوق های بازنشستگی مربوط به دستگاه های اجرایی مبلغ نه میلیون (9.000.000) ریال افزایش می یابد.

علاوه بر این مبلغ، 5 درصد از مبلغ هفتاد هزار میلیارد (70.000.000.000.000) ریال با توجه به تغییر زمان اجرای این قانون و از پنج درصد (5%) به ده درصد (10%) سهام. سهام و اموال و اولویت تخصیص سایر منابع مشمول بند (ی) تبصره (2) به حقوق و مستمری مشمولان این بند اضافه و مشمول افزایش سنوات در سالهای بعد خواهد بود.

اشخاصی که پس از اعمال این قانون بازنشسته می شوند در صورتی که در محاسبه مستمری خود مبلغ ریالی افزایش مندرج در بند (1) این قانون کمتر از افزایش ناشی از این بند برای مستمری بگیر هم طبقه باشد. تشکیلات مشابه به اضافه افزایش سنوات تا سقف تعیین شده تعدیل متناسب می گیرند.

3- به موجب ماده (16) قانون حمایت از خانواده و جوانان جمعیت مصوب 1400 کمک هزینه اولاد و حق عائله مندی برای کلیه گروه های مختلف افراد حقوق بگیر در موسسات ارجاعی. در ماده (29) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران (به استثنای مشمولان قانون کار) مانند مقامات کشوری و لشکری، معلمان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و مؤسسات تحقیقاتی و همچنین قضات و مستمری بگیران، مشمولان وظیفه و مشترکین صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری ​​و سایر صندوق ها. بازنشستگی مربوط به دستگاه های اجرایی به ترتیب صد درصد (100%) و پنجاه درصد (50%) افزایش می یابد.

  ترفند کلاهبرداری ثبت نام خودرو

4- موضوع فوق العاده ویژه بند (10) ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری مشمول بند (3) بند (الف) تبصره (12) نمی باشد.

5- مستمری مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور سی درصد (30%) افزایش می یابد.

6- دولت (سازمان برنامه و بودجه کشور) حق دارد اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی را در سال 1401 به بیست درصد (20%) و در حدود هزینه های قانون بودجه سال 1401 برای اجرا افزایش دهد. این قانون و در سالهای بعد در حسابهای بودجه سنواتی پیش بینی شود.

7- کمک هزینه معیشت ایثارگران بیست و پنج درصد (25%) به بالا و موضوع ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران حداقل پنجاه و شش میلیون (56.000.000) ریال و کمک هزینه معیشت ایثارگران زیر بیست سال می باشد. 5- سن رزمندگان (25%) و معلول به چهل و پنج میلیون (45.000.000) ریال افزایش می یابد.

8- معافیت مالیاتی و بیمه بازنشستگی و برخورد با ایثارگران موضوع بندهای (37)، (56) و (13) قانون جامع خدمات ایثارگران با اصلاح و الحاقیه شامل سقف حقوق و درآمد مستمر و خالص دریافتی و همچنین در سقف. سال بند (8) بند (الف) تبصره (12) حذف شده است.

9- کلیه معلمان طرح مهر آفرین مشمول قانون ارزشیابی معلم بوده و باید بدون نیاز به کارت شناسایی و آزمون کد کارمند تعیین تکلیف شوند.

10- حداقل مبلغ حکم انتخاب شغل برای کارمندان موضوع بند (1) بند (الف) تبصره (12) شصت و شش میلیون ریال و مشمولان جزء (2) بند مذکور. مبلغ شصت و یک میلیون و پانصد هزار ریال و سقف موضوع بند (8) بند (الف) تبصره (12) به میزان افزایش‌های موضوع این قانون اضافه می‌شود.

  هر شهیدی یک انتقام جداگانه دارد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید