تغییراتی در پاها که نشان دهنده مشکلات قلبی است

555432 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، به همین ترتیب، برخی علائم در اندام تحتانی می تواند نشان دهنده مشکلات جدی قلبی باشد. این گزارش را بخوانید تا متوجه شوید علائم در پاهای شما چه معنایی دارد و چه زمانی باید قلب خود را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:

تورم پاها و پاها

اصطلاح پزشکی برای ادم “ادم” است و به دلایلی می تواند در هر جایی از بدن رخ دهد. اما اگر در پاها و پاهای خود ورم دارید، می تواند به این معنی باشد که قلب شما به درستی گردش نمی کند، رگ پای شما مسدود شده است، یا از نارسایی احتقانی قلب (CHF) رنج می برید.

دکتر ادو پاز، متخصص قلب و عروق گفت: نارسایی احتقانی قلب (CHF) یک بیماری مزمن است که در آن قلب خون را به درستی پمپاژ نمی کند. یکی از یافته های کلاسیک CHF تورم پاها است که اغلب با علائم دیگری مانند تنگی نفس همراه است.

پاس اضافه کرد که پاهای متورم می‌تواند ناشی از ترومبوز ورید عمقی (DVT) باشد، وضعیتی که در آن لخته‌های خون در رگ‌های خونی تشکیل می‌شوند که خون را از پاها تخلیه می‌کنند.

یکی دیگر از دلایل احتمالی تورم ممکن است نارسایی وریدی باشد، یک بیماری مزمن که در آن خون به درستی از پاها تخلیه نمی شود. جنیفر لوی، پزشک و داوطلب انجمن قلب آمریکا، توضیح می‌دهد: در نارسایی وریدی، تورم معمولاً در پایان روز بدتر می‌شود و با بلند کردن پاها یا پوشیدن جوراب‌های فشرده بهبود می‌یابد. مهم است که افراد دارای پاهای متورم از نظر نارسایی احتقانی قلب نیز ارزیابی شوند، یعنی زمانی که عضله قلب ضعیف یا سفت می شود و بنابراین نمی تواند خون را به طور موثر پمپاژ کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

گرفتگی دردناک

اگر احساس سفتی دردناکی در پاها، باسن و ساق های خود دارید، شانه های خود را بلند نکنید. این ممکن است نشانه ای از بیماری شریان محیطی (PAD) باشد. این یک بیماری جدی است که شامل باریک شدن رگ های خونی و گردش خون ضعیف در پاها می شود.

بیماری شریان محیطی (PAD) به دلیل تجمع کلسترول و پلاک روی دیواره رگ ها ایجاد می شود و می تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد. علاوه بر این، PAD، که به از دست دادن کامل گردش خون در پاها پیشرفت می کند، می تواند به طور بالقوه منجر به قانقاریا شود و نیاز به قطع عضو داشته باشد.

پاس توضیح می‌دهد: «PAD یک بیماری مزمن است که در آن رگ‌های خونی که خون را به اندام‌ها می‌رسانند مسدود می‌شوند و منجر به کاهش جریان خون می‌شوند. یکی از علائم کلاسیک PAD درد یا گرفتگی عضلات پا هنگام راه رفتن است که با استراحت بهبود می یابد. سایر علائم PAD ممکن است شامل زخم روی پاها، رشد ضعیف مو یا تغییر رنگ پوست باشد.

توده های دردناک روی انگشتان پا

توده های سخت و دردناک روی انگشتان پا ندول های اوسلر نامیده می شوند و می توانند نشان دهنده اندوکاردیت عفونی – التهاب حفره های قلب و عروق خونی باشند. اندوکاردیت ناشی از یک عفونت باکتریایی است که از طریق جریان خون پخش می شود و به قسمت های ضعیف قلب می چسبد و باعث آسیب بالقوه کشنده به دریچه های قلب می شود.

دکتر گتا یاداو، متخصص پوست توضیح می‌دهد که ندول‌های اوسلر می‌توانند روی انگشتان دست و پا افراد مبتلا به اندوکاردیت ظاهر شوند. گره های اوسلر اغلب کوچک و دردناک هستند. این توده های ناراحت کننده “در اثر التهاب رگ های خونی ایجاد می شوند و منجر به عفونت باکتریایی می شوند که باعث التهاب بیشتر می شود.”

  مشخص کنید که دولت تا چه حد می تواند در زندگی مردم دخالت کند

گره های اوسلر می توانند از چند ساعت تا چند روز طول بکشند و اغلب خود به خود ناپدید می شوند. با این حال، اگر این برجستگی ها روی انگشتان پا ظاهر شد، با پزشک خود مشورت کنید تا مشخص شود آیا برای خلاص شدن از عفونت به آنتی بیوتیک یا جراحی نیاز است یا خیر.

یک متخصص پوست ممکن است برای تعیین علت تورم بیوپسی پوست انجام دهد و به شما بگوید که آیا نیاز به مشورت با متخصص قلب دارید یا خیر.

تغییر رنگ کف پا

تغییر رنگ قهوه ای یا قرمز که شبیه کبودی در کف پا است ممکن است نشانه ضایعات Janeway باشد، یکی دیگر از نشانه های آشکار عفونت باکتریایی در حفره قلب یا رگ های خونی. بهبودی زمان می برد. این تغییر رنگ ناشی از آمبولی سپتیک یک عفونت باکتریایی است که رگ خونی را مسدود می کند.

این تغییر رنگ ممکن است نشانه اندوکاردیت باشد. ضایعات Janeway در عرض چند هفته خود به خود از بین می روند، اما اگر فکر می کنید ممکن است آنها را داشته باشید، بهتر است از پزشک خود بخواهید آنها را بررسی کند تا ببیند آیا آنها آنتی بیوتیک هستند یا سایر درمان های پزشکی. .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید