تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی نیست

وزیر کشور از طرح پیشنهادی دولت از سوی سازمان محیط زیست برای تغییر استانداردهای شاخص آلایندگی خبر داد تا مدارس در این شرایط تعطیل نشوند.

احمد وحیدی در حاشیه جلسه فرمانداری در پاسخ به سوالی مبنی بر تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا گفت: تعطیلی مدارس به منظور رفع آلودگی نیست، بلکه برای سلامتی فرزندانمان است. که مشخص می کند در چه سطحی از آلودگی، مدارس باید تعطیل شوند. گروه های اورژانس استان ها بر اساس این مصوبه مجبور به تعطیلی هستند.

وی افزود: به هر حال همین موضوع باعث شده تا با کمک سازمان محیط زیست پیشنهاد جدیدی به دولت تعریف کنیم تا کمی این استانداردها تغییر کند تا در این شرایط نیازی به تعطیلی مدارس خود نداشته باشیم.

وحیدی که در حاشیه اجلاس استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، درباره این جلسه گفت: یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بحث تولید دارایی بود که با حضور وزیر اقتصاد مطرح شد. چارچوب های نظارتی برای تولید دارایی در دولت فراهم شده است.

این یک کار بسیار مهم، ظریف و دقیق است که باید هم با سرعت لازم و هم با دقت کافی انجام شود. لازم بود چارچوب موضوعات با حضور استانداران مطرح شود چرا که اجرای این مصوبه در استان ها بر عهده استانداران است. با بحث ها، ما در موقعیت بهتری برای اجرای راه حل تولید دارایی هستیم.

  عیسی زانوی آسیب دیده خود را روی تیغ جراح گذاشت

دیدگاهتان را بنویسید