تعرفه بسته های اینترنت دو برابر شد!

تعرفه بسته های مخابراتی، شاتل ها و سایر ISP ها در حال حاضر دو برابر شده است. البته بدون فشار به مردم.

یکی از بندهای طرح حمایتی افزایش قیمت اینترنت بین المللی به منظور کاهش مصرف مصرف کننده است.

اهش کاهش پهنای باند بین‌المللی یکی دیگر از بندهای این طرح حفاظتی بود که مدت‌هاست وخامت کیفیت کاربران اینترنت نشان از کاهش تدریجی پهنای باند دارد.

کاهش کیفیت و افزایش قیمت، اجرای خاموشی روشنایی بخش مهمی از طرح حفاظتی است.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: تعرفه های اینترنت شرکت مخابرات ایران بر اساس تعرفه های اعلامی رگولاتوری در سال ۱۳۹۶ است و در سال های اخیر افزایشی نداشته است.

مدتی است که مصرف کنندگان در فضای مجازی نسبت به افزایش قیمت اینترنت از سوی شرکت مخابرات واکنش نشان می دهند. پس از همین انتقادات، شرکت مخابرات ایران به این مشکل واکنش نشان داد.

این مطلب را «محمدرضا بیدخام» مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات در واکنش به اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر افزایش دو برابری قیمت بسته های اینترنتی برخی اپراتورهای اینترنتی از جمله شرکت مخابرات عنوان کرد: به دلیل تند بودن هنوز تعرفه جدیدی به شرکت مخابرات ایران ابلاغ نشده است و این شرکت هیچ گونه افزایشی در این زمینه نداشته و همچنان به محاسبه قیمت اینترنت بر اساس تعرفه های ابلاغی قبلی ادامه می دهد.

وی افزود: شرکت مخابرات ایران بر اساس حقوق مشتری، به اشتراک گذاری ترافیک داخلی و بین المللی و رعایت مصرف عادلانه، تعرفه های خاص خود را در حوزه ارتباطات ثابت و مطابق با اجرای مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دارد. بهبود کیفیت خدمات

  برخی از مدیران نیاز به رشوه در ارز دیجیتال دارند

بیدخام گفت: شرکت مخابرات ایران اینترنت پرسرعت ثابت با زیرساخت مسی و فیبر نوری را در قالب های ADSL، VDSL و FTTH در اختیار مشترکان خود قرار می دهد. ) می تواند دیده شود.

وی افزود: رگولاتوری رادیویی یک نهاد حقوقی است که بر تمامی تعرفه های اپراتورها از جمله شرکت مخابرات ایران نظارت می کند و مواردی را که مغایر با قوانین مقرر است و در صورت تمایل به دلیل افزایش تورم و ضرورت توسعه، تعرفه های جدید را اعلام می کند. برای ارائه خدمات بهتر به شرکت مخابرات ایران اطلاع خواهد داد، پس از طی مراحل قانونی اقدام خواهد کرد و البته شرکت مخابرات ایران نیز مجری قوانین خواهد بود.

به گزارش ایرنا، صادق عباسی شاهکوه، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور پیش از این گفته بود که نظام تعرفه ای در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) نیازمند بازنگری جدی است. ما در سال 1400 محدودیت های قانونی در این زمینه داشتیم اما امسال جا برای اصلاح تعرفه مناسب وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید