تصمیم یحیی در خط حمله چیست؟

مهم ترین تمرین پرسپولیس قبل از دربی روز گذشته در شرایطی برگزار شد که خبری تکان دهنده در اردوی سرخپوشان پایتخت یعنی غیبت یورگن لوکادیا در تمرین و حضور در فرودگاه برای خروج از ایران منتشر شد! مدیران پرسپولیس سعی کردند مهاجم هلندی را مجاب کنند تا بار دیگر به تمرین پایتخت برود اما لوکادیا به بهانه های مختلف قصد ترک فرودگاه را به مقصد تمرین پرسپولیس نداشت.

مهاجم هلندی ابتدا مدعی شد به دلیل مشکلات خانوادگی نمی تواند در تهران بماند و باید به آمستردام بازگردد. اما در ادامه بحث مشکلات مالی، در زمینه مسائل مالی، مدیران باشگاه پرسپولیس تمام مطالبات بازیکنان خود را پرداخت کرده بودند تا یورگن لوکادیا بهانه مالی برای رفتنش نداشته باشد. به نظر می رسد درخواست سفارت خارجی از شهروندان این کشور در اقدام ناگهانی بازیکن هلندی بی تاثیر نباشد. با این حال مهاجم پرسپولیس بالاخره صبح امروز توانست مجوز خروج از کشور و بازگشت به هلند را بگیرد.

یحیی گل محمدی به دلیل جدایی ناگهانی یورگن لوکادیا، حالا با چالش بزرگ انتخاب مهاجم در دربی مواجه است. به جز لوکادیا، شیخ دیاباته نیز به دلیل مصدومیت نمی تواند سرخپوشان پایتخت را در دوئل فردا با استقلال همراهی کند و همین مشکل سرمربی پرسپولیس را راهی جز انتخاب از بین مهاجمان داخلی تیمش نگذاشته است.

غیرمنتظره ترین ترکیب؛ یوز عبدی – پاکدل در حمله؟

مهدی عبدی و حامد پاکدل محتمل ترین گزینه های سرمربی پرسپولیس برای ترتیب دادن حمله پایتخت هستند. عبدی در 2 هفته ابتدایی لیگ 22 پیش از امضای قرارداد با لوکادیا گزینه اول خط حمله پرسپولیس بود اما عملکرد خوبی نداشت و یک مهاجم هلندی جایگزین او شد. پاکدل هرگز در ترکیب اصلی پرسپولیس در لیگ بیست و دوم حضور نداشت و در 5 بازی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت و عملکرد رضایت بخشی نداشت.

  پلیس درباره بازداشت یک زن در نزدیکی سد لتیان توضیح می دهد

2 مهاجم ایرانی پرسپولیس البته در تعطیلات فیفادی عملکرد خوبی داشتند و سعی کردند نظر یحیی گل محمدی را تغییر دهند. به خصوص حامد پاکدل که در آخرین بازی دوستانه پرسپولیس مقابل سپاهان موفق شد برای نشان دادن آمادگی فنی بالای خود گلزنی کند و حالا با توجه به غیبت لوکادیا و دیاباته به نظر می رسد گل محمدی می تواند به تنهایی جایگزین عبدی و پاکدل در خط حمله تیمش شود.

عالیشاه، سلاح مخفی گل محمدی برای دربی؟

امید عالیشاه، کاپیتان باتجربه پرسپولیس که رکورد 11 بازی بدون شکست در دربی را در کارنامه دارد، یکی دیگر از گزینه های مناسب برای حضور در خط حمله پرسپولیس است. عالیشاه در لیگ بیست و دوم به صورت چرخشی در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت و به دلیل مصدومیتی که با آن دست به گریبان بود در 3 بازی در 11 هفته در ترکیب اصلی سرخپوشان پایتخت قرار گرفت و در 4 بازی نیز بازیکن تعویضی بود. اما هیچ گل یا پاس گلی در کارنامه او وجود ندارد!

عالیشاه توانایی بازی در پست مهاجم سایه را دارد و بعید نیست یحیی گل محمدی بین مهدی عبدی و حامد پاکدل که عبدی شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس دارد، بازیکنی را انتخاب کند و تیم امید را قرار دهد. عالیشاه در کنار او تهاجمی پازل تیمش در غیاب شیخ دیاباته و یورگن لوکادیا باید تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید