تصفیه 22 هزار تن نفت در بندر انزلی / اطلاع رسانی اجرای حذف ارز ترجیحی ناهماهنگ شد

562514 خبر ناگهانی

احمد دنیامالی در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوزوی با اشاره به سوء تفاهم ها در خصوص حذف ارز ترجیحی گفت: حذف ارز ترجیحی پیشنهاد دولت است که مجلس با آن موافقت کرد. مجلس معتقد است که توزیع یارانه کالاهای اساسی باید به صورت ارزی باشد یا تفاوتی بین واقعیت مصرف کننده و مردم وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی از بخش های مختلف باید با یقین جامعه انجام می شد تا بار روانی وارد نشود، گفت: دولت به جای تخصیص ارز به بخش های مختلف از این پس معادل ریالی آن را پرداخت می کند. حالا اگر کسی بخواهد وارد کند همان ریالی را که دریافت کرده تبدیل به ارز می کند و وارد می کند.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه واردکننده به هر شکلی کالا وارد می کند، با قیمت یارانه ای به دست مردم می رسد، گفت: حذف ارز ترجیحی از کالاهای اساسی و داروها نباید مردم را نگران کند زیرا دولت کامل است. منابع واقعی

دنیامالی ادامه داد: ارز با توجه به نوسانات خود پیچیدگی های خاص خود را دارد و کشور ما هم اکنون باید به منابع ارزی خود رسیدگی کند، بنابراین باید در حوزه های ارزی شفافیت ایجاد کنیم و باید مراقب توزیع ارز در حوزه های مختلف باشیم. “

نماینده مردم انزلی نیاز کشور به گندم را به عنوان نمونه برشمرد و گفت: در صورت پرداخت ریالی گندم، تولید داخلی اهمیت بیشتری پیدا می کند و قیمت خرید گندم از تولیدکننده واقعی خواهد بود. باید تلاش کنیم زمین های بیشتری را کشت کنیم و کمتر وارد کنیم.

  کمی شعر / لالایی، ترانه های شیرین! هنوز بیداری؟ + فیلم

دنیامالی با تاکید بر اینکه مجلس بر حذف ارز ترجیحی نظارت کامل دارد، خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد و جهاد کشاورزی برنامه های خوبی در حوزه امنیت غذایی دارند و نگران دستورهای انجام شده نیستیم.

وی به مشکل کمبود نفت در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: 22 هزار تن نفت بندرانزلی ترخیص شده و به زودی در اختیار مردم قرار می گیرد.

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس گفت: هیچ نگرانی برای محصولات استراتژیک نداریم و سیلوهای کشور مملو از گندم، آرد و مواد اولیه دامی است و اجازه افزایش قیمت کالاها را نخواهیم داد.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی در اعمال قانون لغو ارز ترجیحی، خاطرنشان کرد: مغایرت مشاهده شده پذیرفته نیست اما انجام چنین کارهای بزرگی ممکن است طبیعی باشد.

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی از دولت در اجرای این طرح عظیم و ملی حمایت می کند و در زمینه معیشت انسانی تفاوتی بین دولت و مردم وجود ندارد.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: حذف ارز ترجیحی کار بزرگی است که ارزش پایه پولی کشور را حفظ و تورم را کنترل می کند و می تواند منابع مالی کشور را برای تولید و افزایش سرمایه تخصیص دهد. . گردش سرمایه در کشور و ایجاد رونق اقتصادی یکی از اهداف حذف ارز ترجیحی است و پیش بینی می شود در سال 1401 با وجود همه فشارها، نرخ حمایتی از رشد اقتصادی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید