تشکیل پرونده حقوقی برای سازمان نظام روانشناسی

571814 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سیدامیر سیاح رئیس مرکز بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی درباره آخرین وضعیت درگاه ملی مجوز گفت: تقریباً تمامی مجوزهای دستگاه به جز 32 مورد تعیین تکلیف شده است.

وی تصریح کرد: در کل کشور 4 هزار و 884 پروانه کسب شناسایی شده که 59 درصد آن پروانه بازرگانی، 10 درصد آن 512 مورد مشاغل خانگی و هزار و 206 پروانه دستگاهی است که 24 درصد کل پروانه ها را تشکیل می دهد اما سخت ترین آنها. رویه های مربوط به این مجوزها هستند.

سیاح درباره دستگاه هایی که هنوز مجوز آنها از طریق درگاه ملی صدور مجوز صادر نشده است، گفت: از نظر مجوز نمایندگی به جز دو یا سه دستگاه از جمله سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی. و یکی دو نمایندگی دیگر، مجوز سایر دستگاه ها تسهیل می شود و برخی مشکلات فنی دارند.

مقاومت بدنه برخی دستگاه ها در صدور مجوز الکترونیکی

رئیس مرکز بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی درباره فشار بر برخی نهادها در این حوزه گفت: دستگاه ها و رده های پایینی که مستقیماً با مردم مواجه هستند به شرایط قبل از قانون تسهیل گری عادت کرده اند. البته وزرا، نمایندگان مجلس و روسای دستگاه‌ها تا حد زیادی موافق اجرای قانون جدید هستند، اما وقتی صحبت از مردم و مردم می‌شود، مقاومت می‌کنند که لازم است روسای دستگاه‌ها دستورات وسط را اجرا کنند. لایه ها تصریح کرد: با پیگیری های رسانه ها، مجلس و مردم قطعا رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور با این گونه موارد برخورد جدی خواهند کرد و باید تا هفته آینده منتظر این معاملات جدی باشیم.

  من دوست دارم در رادیو و سریال های تلویزیونی بازی کنم

وی در خصوص درخواست مجلس از وزارت اقتصاد برای استفاده از این ابزار قانونی گفت: در واقع وزارت اقتصاد در این مورد به قانون عمل نکرده است و باید با کمک مجلس تدبیر مقدماتی اندیشیده شود. سیاح تاکید کرد: این ظرفیت قانونی باید اجرایی شود اما می طلبد دستگاه های همه نهادها انقلابی عمل کنند اما با توجه به شرایط فعلی بعید است از اول آذرماه این قانون اجرایی شود. رئیس مرکز بهبود کسب و کار وزارت اقتصاد، بر اساس اعلام و وعده وزیر اقتصاد، معتقد است این ظرفیت قانونی تحت فشار رسانه ها، مجلس و مردم برای رفع مقاومت دستگاه های اجرایی است. نهادهایی که قانون را در برخی نهادها معلق کرده اند.

صدور 117000 مجوز بدون نیاز به حضور فیزیکی

وی در عین حال تاکید کرد: در این صورت باید نیمه پر لیوان را نگاه کنیم، 405 هزار درخواست مجوز دریافت شده که 117 هزار مورد بدون نیاز به مراجعه حضوری صادر شده است. نیمه خالی لیوان این است که بیش از 140 هزار مجوز معوق مانده است و مسئولانی که از این مجوزها خودداری کرده اند باید بگویند دوران کاغذبازی و بن بست مردم به پایان رسیده است.

سیاح تصریح کرد: علاوه بر نداشتن زیرساخت های فنی برای صدور سیستمی مجوز دستگاه ها که اجرای قانون تسهیل صدور مجوز را به تاخیر می اندازد، زیرساخت های ذهنی نیز برای این امر وجود ندارد. به عنوان مثال بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی در خصوص مجوز مجتمع های خدماتی راهداری اختلافی وجود داشت و هیات مقررات زدایی تصمیم گرفت که میراث فرهنگی مجوز را صادر کند چرا که این سازمان وظیفه نظارت را بر عهده دارد، اما در و دیوار را محکم زدند که نباید این کار را کرد.

  آنها نمی توانند پرسپولیس را مقصر حوادث تبریز بدانند

وی تصریح کرد: برخی دستگاه ها همچنان در برابر اجرای این دستور صریح قانون و دستور رئیس جمهور مقاومت می کنند. معاون اول رئیس جمهور دو بار تاکید کرد که تکلیف باربری اینترنتی باید مشخص شود، اما وزارت راه انجام نمی دهد، البته نه اینکه وزیر اجازه نمی دهد.» بلکه بدنه دستگاه ها مقاومت می کنند.

سیاح در پاسخ به سوالی مبنی بر نبود زیرساخت های فنی برای صدور مجوز بر اساس ابلاغ، گفت: در این مورد اپراتور اعلام کرده است که امکان فنی صدور مجوز برای ابلاغ تا 50 تا 60 درصد وجود دارد اما حداکثر تا این کار از نظر کاربر 100% امکان پذیر نیست، به نظر ما زیرساخت موجود نیست و در واقع پورتال ملی مجوز نمی تواند مجوز اطلاع رسانی صادر کند.

تشکیل پرونده حقوقی برای سازمان نظام روانشناسی

وی با تاکید بر آشنایی متخلفان با دستگاه های رسیدگی کننده به تخلفات تصریح کرد: وزارت اقتصاد نه تنها متخلفان را به شورای رقابت معرفی کرد، بلکه به دادسرای ویژه کارکنان دولت نیز معرفی شد. به عنوان مثال کسب و کاری به نام مجوز مشاوره روانشناسی وجود دارد که توسط سازمان نظام روانشناسی صادر می شود و هیات مقررات زدایی مصوب کرده است که برای صدور مجوز مشاوره روانشناسی، فرد دارای مدرک فوق لیسانس نیازی به مصاحبه ندارد. .

چون ضوابط مصاحبه مشخص نیست اما گفتند مصاحبه می کنیم و انجام دادیم با بازپرس شعبه 8 که از سوی مرجع ویژه قضایی برای این کار تعیین شده بود صحبت کردیم و تشکیل پرونده دادیم و امیدوارم محکومیت صادر شود. صادر شده است تا سایر آژانس ها بتوانند درس بگیرند.

  آیا بیت کوین یک بلا باقی خواهد ماند؟ به قیمت روز ارزهای دیجیتال نگاهی بیندازید

سیاح وضعیت صدور مجوزهای تجاری را نیز برجسته کرد: در شصت و هفتمین جلسه هیأت مقررات زدایی مقرر شد 82 درصد مجوزها براساس ثبت و مابقی براساس تأیید باشد، اما پس از آن وزارت بهداشت 6 ماه وقت گذاشت. برای بررسی این موضوع و تایید

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید