ترم مدرسه زود به پایان می رسد/1 میلیون نفر به دلیل آلودگی جان خود را از دست می دهند

بر اساس گزارش مستقل آنلاین خبرگزاری رویترز، وی نوشت:

خیابان‌های شهرهای بزرگ چین روز یکشنبه به طرز وحشتناکی خلوت بود زیرا مردم در خانه‌های خود ماندند تا از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا که شهرها از شمال تا جنوب را تحت تأثیر قرار داده است جلوگیری کنند.

به گفته وو زونیو، اپیدمیولوژیست ارشد این کشور، چین در حال حاضر در اولین موج از سه موج مورد انتظار کووید-19 در زمستان امسال قرار دارد. اگر مردم از الگوهای عادی سفر پیروی کنند تا با حمل و نقل انبوه برای تعطیلات سال نو در ماه آینده به مناطق اصلی خود بازگردند، موارد ممکن است در سراسر کشور افزایش یابد.

چین از 7 دسامبر، زمانی که به طور ناگهانی به اکثر محدودیت‌های کلیدی سیاست تحمل صفر خود در پی اعتراضات عمومی بی‌سابقه علیه پروتکل پایان داد، هنوز به طور رسمی یک مورد مرگ ناشی از کووید-19 را گزارش نکرده است. این استراتژی توسط رئیس جمهور شی جین پینگ حمایت شد.

به‌عنوان بخشی از کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹، آزمایش‌های انبوه مردم به‌طور روزانه به پایان رسیده است و این تردیدها را در مورد اینکه آیا اعداد رسمی گزارش‌شده می‌توانند مقیاس کامل شیوع را ثبت کنند یا خیر، ایجاد کرده است. چین در 17 دسامبر حدود 2097 عفونت علامت دار جدید کووید را گزارش کرد.

در پکن، گسترش سویه بسیار قابل انتقال Omicron در حال حاضر بر خدمات از کیترینگ تا تحویل بسته تأثیر گذاشته است. خانه های تشییع جنازه و کوره های آدم سوزی در شهرهای میلیونی نیز با مشکل مواجه هستند.

پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، متروهای خالی شهر شیان در شمال غربی چین را نشان داد، در حالی که کاربران اینترنت از تاخیر در تحویل کالا شکایت داشتند.

  اعضای یک باند تقلبی به 43 سال زندان محکوم شدند

در شانگهای، مقامات گفتند که مدارس باید بیشتر کلاس‌ها را از دوشنبه به صورت آنلاین منتقل کنند و در هانگژو نزدیک، بیشتر کلاس‌ها تشویق شدند که ترم زمستان را زودتر به پایان برسانند.

اداره آموزش گفت در گوانگژو، کسانی که قبلاً در کلاس های آنلاین و همچنین پیش دبستانی ها شرکت می کنند، نباید برای بازگشت به مدرسه آماده شوند.

وو، اپیدمیولوژیست ارشد در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین، روز شنبه در کنفرانسی در پکن گفت که شیوع ویروس کرونا در زمستان امسال به اوج خود می‌رسد و طبق گزارش‌های رسانه‌های دولتی در سخنرانی وی، در سه موج برای حدود سه ماه ادامه می‌یابد. .

موج اول از اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه، عمدتا در شهرها، قبل از شروع موج دوم از اواخر ژانویه تا اواسط فوریه سال آینده، زمانی که مردم قبل از تعطیلات یک هفته ای سال نو شروع به سفر می کنند، رخ می دهد.

چین در 21 ژانویه سال نو را جشن می گیرد. این تعطیلات معمولا باعث می شود صدها میلیون نفر برای گذراندن وقت با خانواده به خانه سفر کنند.

وو گفت که موج سوم موارد از اواخر فوریه تا اواسط مارس ادامه خواهد داشت زیرا مردم پس از تعطیلات به سر کار باز می گردند.

یک موسسه تحقیقاتی مستقر در ایالات متحده این هفته گفت که این کشور ممکن است شاهد یک انفجار عفونت باشد و بیش از یک میلیون نفر در چین ممکن است تا سال 2023 بر اثر کووید-19 جان خود را از دست بدهند.

وو گفت که موارد شدید در چین در طول سال‌ها کاهش یافته است و واکسیناسیون‌هایی که قبلاً وجود داشته‌اند درجاتی از محافظت را ارائه می‌دهند. وی گفت: باید از افرادی که در جامعه آسیب پذیر هستند حمایت کرد. او همچنین تزریق های تقویت کننده را برای عموم مردم توصیه کرد.

  عرضه اسید سولفوریک تولیدی شرکت مس در رینگ صادراتی بورس کالا

طبق گزارش خبرگزاری رسمی شین هوا، تقریباً 87 درصد افراد بالای 60 سال به طور کامل واکسینه شده اند، اما تنها 66.4 درصد از افراد بالای 80 سال دوره کامل واکسیناسیون را گذرانده اند.

دیدگاهتان را بنویسید