تخم مرغ آب پز را چند روز می توان مصرف کرد؟

551090 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، روش نگهداری تخم مرغ از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. با این حال، بسیاری از مردم تمایل دارند تخم مرغ را در یخچال نگهداری کنند. اگر فکر می کنید یخچال جای مناسبی برای نگهداری این غذا است، بهتر است از مزایا و معایب این کار آگاه باشید:

– نگهداری در یخچال می تواند ماندگاری تخم مرغ را دو برابر کند. خنک کردن تخم مرغ بهترین راه برای کنترل باکتری ها است. با این حال، بسیاری از کشورها، از جمله ایران، تخم‌مرغ پاستوریزه و مرغ‌ها واکسینه می‌شوند.

تخم مرغ ها در دمای اتاق در یخچال تازه تر می مانند. در دمای اتاق، این غذا پس از چند روز شروع به از دست دادن کیفیت می کند و باید در عرض یک تا سه هفته استفاده شود، اما اگر در یخچال نگهداری شود، حداقل دو برابر کیفیت و تازگی را حفظ می کنند.

بیشتر بخوانید:

– تخم مرغ می تواند طعم و بوی یخچال را جذب کند. پیاز خرد شده یکی از بدترین پیازهاست. بنابراین توصیه می شود آنها را در بسته بندی اصلی خود نگهداری کنید.

تخم مرغ را نباید در یخچال نگهداری کرد. و با این حال بسیاری از مردم این کار را انجام می دهند! هر بار که در یخچال را باز می کنید، این غذاها را در معرض نوسانات دما قرار می دهید که می تواند رشد باکتری ها را افزایش دهد و به غشای محافظ تخم مرغ آسیب برساند.

به همین دلیل است که بهتر است تخم‌مرغ‌ها را در قفسه‌هایی نزدیک پایین یخچال نگهداری کنید.

  آغاز پروازهای اربعین از 29 شهریور

مزایا و مضرات تخم مرغ سرد چند روز می توان تخم مرغ آب پز مصرف کرد؟
تخم مرغ را نباید در یخچال نگهداری کرد.
تخم مرغ سرد ممکن است برای پخت و پز مناسب نباشد. برخی از سرآشپزها می گویند تخم مرغی که به دمای اتاق رسیده بهترین گزینه برای پخت و پز است. در مورد تهچین و هر نوع شیرینی مخصوصاً اختلاف دمای تخم مرغ و مواد باعث بلند شدن بوی این غذا می شود.

بنابراین بهتر است تخم مرغ را در دمای اتاق قرار دهید و مطمئن شوید که دو ساعت تا زمان بهینه مصرف در این حالت باقی مانده است. سپس باید مطمئن شوید که آنها را در دمای مطمئنی بپزید.

سازمان غذا و داروی ایران توصیه می کند که تخم مرغ خام و شسته نشده در یخچال نگهداری شود. حتی اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، تخم مرغ های تجاری تازه را در یخچال نگهداری کنید تا خطر مسمومیت غذایی را به حداقل برسانید. با این حال، در بسیاری از کشورهای اروپایی اجازه نگهداری تخم مرغ در دمای اتاق برای چند هفته مجاز است.

FDA همچنین خوردن تخم مرغ آب پز (پوست کنده یا پوست کنده) را در عرض یک هفته پس از پخت توصیه می کند. این زمان برای تخم مرغ های یخ زده یک سال است، اما مراقب باشید که تخم مرغ ها در پوسته خود منجمد نشوند.

دمای مناسب و ایمن برای پخت تخم مرغ حداقل 70 درجه سانتیگراد می باشد، در این دما نیازی به نگرانی در مورد باکتری سالمونلا نیست، البته مراقب باشید باقیمانده تخم مرغ پخته شده را در یخچال قرار دهید و ظرف 3 تا 4 روز از آنها استفاده کنید.

  مانتو عجیب سپیده هداوردی

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید