تخریب دکتر روحانی و دکتر لاریجانی توسط سخنگوی معاونت علمی رئیس جمهور در کانال ها و سایت های معاونت فناوری های ریاست جمهوری

در پی گمانه زنی ها مبنی بر جدایی قریب الوقوع سورنا ستاری از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، معاون سخنگوی احمدی نژاد و معاون سخنگوی نسرین سلطانکا چندی پیش در گفت وگویی پرمعنا اعلام کردند که حسن روحانی برای عزل این معاونت علمی تلاش کرده بود، اما مقام معظم رهبری مانع از این شدند.

این اظهارات پرویز کرمی در حالی مطرح می شود که سورنا ستاری عمدتاً به دلیل ارتباط نزدیک با حسن روحانی و حمایت های ویژه رئیس جمهور سابق علیرغم برخی مخالفت ها و قبل از اصرار و حمایت روحانی، به استخدام دانشگاه شریف درآمده است.

حمایت ویژه روحانی از معاونت پژوهشی و در نتیجه سورنا ستاری به قدری گسترده و عمیق بود که طی هشت سال تعداد شرکت های دانش بنیان کشور از حدود 50 شرکت به بیش از 5000 شرکت رسید.

به تعبیری دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه فناوری و دانش بنیان به گونه ای بوده است که حتی مخالفان قسم خورده روحانی نیز نمی توانند منکر موفقیت معاونت علمی و دستاوردهای رئیس جمهور در این زمینه شوند.

پرویز کرمی در این تفسیر اصرار دارد که این موفقیت‌ها و دستاوردها فقط در تلاش‌های ستاری و مقاومت او در برابر مخالفان روحانی منعکس شود، در حالی که همه می‌دانند که اگر حمایت روحانی نبود؛ سورنا ستاره جوان کم تجربه نتوانست اقدام موثری انجام دهد.

حالا با شایعه تغییراتی که در معاونت علم و فناوری به گوش می‌رسد، او تلاش می‌کند فاصله بین سورنا ستاری و روحانی و دولتش را پر کند تا مخالفانش را متقاعد کند که سورنا جوان نه تنها ارتباطی با روحانی ندارد، بلکه مانده است. در این سمت و در سایه حمایت دولت تلاش کرد.

  ایران آماده تبادل زندانیان با آمریکا است

از قضا این اظهارات با برخی اقدامات سورنا ستاری همزمان شد و شایعاتی مبنی بر هماهنگی مصاحبه اخیر در شایعات عمومی ایجاد کرد. ستاری که پیش از این هشت نفر را در توییتر دنبال می کرد که یکی از آنها حسن روحانی است، اخیراً روحانی را در حساب کاربری خود در توییتر دنبال نمی کند.

از سوی دیگر، اطلاعات دریافتی از خبرنگار چندرسانه حاکی از آن است که سورنا ستاری علیرغم روابط نزدیک و فامیلی با حسن روحانی در یک سال اخیر حتی تلفنی با رئیس جمهور سابق ارتباط نداشته و ارتباط خود را به طور کامل قطع کرده است. به او. بنابراین این تصور که ستاری نیز به دنبال توجیه روحانی برای جلب توجه جریان های حامی دولت و بدنه اجتماعی دولت است چندان هم بی دلیل به نظر نمی رسد.

برخی معتقدند معاون علمی مردی است که به تغییر مسیر ناگهانی از ابتدای دولت روحانی معروف است. کسی که یک شبه از دولت احمدی نژاد در دولت بعدی با رویکرد سیاسی 180 درجه مانده است، حالا می خواهد شانس خود را دوباره در یک دولت ریاست جمهوری امتحان کند.

دیدگاهتان را بنویسید