تحویل مواد اولیه دام تا پایان خرداد با ارز 4200

562455 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، معتبه عالی، مدیرعامل اتحادیه کشاورزان گفت: جنگ روسیه و اوکراین با وجود تحریم ها، تامین مواد اولیه را با مشکل مواجه کرده و مانع از واردات به موقع برخی تجار شده است.

وی افزود که واردکنندگان مواد خام برای دام اندکی تعلیق شده اند تا زمانی که بتوانند اوکراین را جایگزین برزیل کنند.

حذف 4200 تومان حیوانات تو در تو اعلام نشده

وی در پاسخ به نگرانی کشاورزان مبنی بر حذف 4200 گوجه فرنگی برای واردات و تامین مواد اولیه دام، تصریح کرد: این موضوع هنوز اعلام نشده است و اگر دولت برنامه ای در این زمینه داشته باشد به صورت عمومی اعلام خواهد کرد.

عالی گفت: برخی از دامداران حتی با حذف ارز 4200 تومانی واردات مواد اولیه دام موافقت کرده اند تا قیمت های جدیدی برای محصولات دامی تعیین شود.

وی گفت: اعتراضات جزئی برخی از کشاورزان تاکنون پایان یافته و فعالان این بخش با مسئولان جهاد کشاورزی استان ها دیدار کرده اند.

ادامه مطلب

عالی گفت: وزیر جهاد کشاورزی 3000 میلیارد تن ارز از شورای دولت دریافت کرده است و مواد اولیه وارداتی در حال آزادسازی و بارگیری است و حتی جو، ذرت و کنجاله سویا وارد سامانه شده است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: دام های وارداتی در فروردین، اردیبهشت و خرداد چهار هزار و 200 تن تامین شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مواد اولیه در سامانه آماده خرید است یا خیر، گفت: حجم زیادی از حیوانات در بنادر کشور وجود دارد و در حال بارگیری هستند. امیدواریم برای استفاده کشاورزان سریعتر پاکسازی شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید