تحولات اخیر در اوکراین فلاسک: اوکراین برای دیپلماسی با روسیه آماده است

تحولات اخیر در اوکراین پوتین: گسترش ناتو تنها به نفع ایالات متحده است

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در مصاحبه با روزنامه آلمانی بیلد که دیروز (شنبه) منتشر شد، تاکید کرد که وظیفه او این است که تا حد امکان سلاح به اوکراین وارد کند و حداکثر تحریم ها را علیه آنها اعمال کند. روسیه اعمال می شود.

بیشتر بخوانید:

او گفت: «هدف من این است که تا حد امکان به اوکراین تسلیحات بدهم، روسیه را تا حد امکان تحریم کنم و تا حد امکان به اوکراینی هایی که مجبور به فرار به خارج از کشور شده اند کمک کنم.

کولبا در مورد احتمال توافق آتش بس با روسیه خاطرنشان کرد: اگر آتش بس اولین گام به سوی راه حلی باشد که به آزادسازی خاک اوکراین منجر شود، من هیچ مشکلی در آتش بس نمی بینم.

وزیر خارجه اوکراین گفت: ما با جدایی بخشی از این سرزمین مخالفیم. [اوکراین] ما موافقت نخواهیم کرد. ما برای دیپلماسی آماده‌ایم، اما اجازه نمی‌دهیم رنج ما تشدید شود و به سادگی مرحله بعدی جنگ را به تعویق بیندازیم.»

دیپلمات ارشد اوکراینی از اینکه اولاف شولتز صدراعظم آلمان در سفرش به برلین زمان زیادی را صرف دیدار با او نکرد ابراز تاسف کرد. وی گفت: من از اقدامات و ژست برلین قدردانی می کنم، اما در عین حال باید توجه داشته باشم که رئیس جمهور زلینسکی در حال سازماندهی یک نشست رسمی با آنال بایرباک، وزیر امور خارجه آلمان است.

بایربوک اولین عضو کابینه آلمان بود که از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به کیف سفر کرد و در 10 می از اوکراین بازدید کرد. شولتز گفت که در اواسط آوریل، رئیس جمهور آلمان فرانک والتر اشتاین مایر قصد داشت از کیف بازدید کند، اما مقامات اوکراینی به دلیل روابط نزدیک او با روسیه، این دیدار را لغو کردند و این موضوع باعث انتقاد آلمان شد. با توجه به این اتفاق، او در آن زمان قصد سفر به کیف را ندارد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید