تحولات اخیر اوکراین/حمله موشکی روسیه به فرودگاه های نظامی اوکراین

558682 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، وزارت دفاع روسیه شنبه شب اعلام کرد که نیروهای موشکی این کشور به 31 پست فرماندهی اوکراین حمله کرده اند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز شنبه، نیروهای موشکی و توپخانه روسیه 31 پست فرماندهی و 245 پایگاه، مناطق متمرکز و تجهیزات نظامی نیروهای اوکراینی را هدف قرار دادند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش رویترز، در این بیانیه همچنین آمده است که فرودگاه های نظامی در چند شهر اوکراین هدف موشک های زمین به هوای روسیه قرار گرفته اند.

سخنگوی این وزارتخانه توضیح داد: موشک‌های با دقت بالا هواپیماهای اوکراینی را در فرودگاه‌های مناطق آرتزیا، اودسا و ووزنسک منهدم کردند.

کوناشنکوف همچنین گفت که موشک های اسکندر روسی به تجهیزات نظامی آمریکا و اروپا در نزدیکی خارکف اصابت کرده است.

پیش از این، والنتینا ماتوینکو، رئیس سنای روسیه هشدار داده بود که هیچ کشوری نمی تواند مسکو را غافلگیر کند و تمایلات ستیزه جویانه علیه آن بی پاسخ نخواهد ماند. (اطلاعات بیشتر)

روسیه در 24 فوریه دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که عملیات نظامی او با هدف «غیر نظامی کردن اوکراین» و «غیر ملی کردن» این کشور انجام می‌شود.

  استعفای گل محمدی روی پرسپولیس تاثیر گذاشت

دیدگاهتان را بنویسید