تحقیقات پایه نقش مهمی در اقتدار علمی کشور دارد

575433 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از سمنان، احمد ریواده در همایش استانی عصر امید که برای اولین بار در سمنان برگزار شد، با اشاره به اهمیت نقش پژوهش علمی اظهار کرد: مهمترین نرم افزار جمهوری اسلامی ایران در دومین چهل سال فعالیت خود سند گام دوم انقلاب است و اولویت‌دارترین موضوع در این سند علم و پژوهش است.

وی ادامه داد: در سند پیشرفت دولت مردمی و سند تحول انقلابی دولت آیت الله رئیسی، موضوع علم و پژوهش به عنوان موتور محرک توسعه تعریف شده است و از نظر مبانی نظری این آمادگی در اولویت بندی حوزه پژوهشی شکل گرفته است و باید با تکیه بر این ظرفیت در جهت رفع مشکلات کشور اقدام کرد.

ریواد اضافه کرد: برای تحقیق در حل معضلات اجتماعی و گره گشایی نیازمند انقلاب های تحول آفرین هستیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ضمن تشریح بخشهای مختلف پژوهش اظهار داشت: بخشی از تحقیقات مربوط به مرجعیت و تولید علم است و برای اینکه کشور ما مرجعیت علمی خود را ارائه کند نیاز داریم. تحقیق و پژوهش پایه

وی یادآور شد: بخشی از تحقیقات مسئله محور و دانش بنیان است و در این قسمت نیازمند استفاده از مهارت و فناوری برای حل مشکل حوزه تولید هستیم.

ریواده با اشاره به ظرفیت علمی استان سمنان ادامه داد: استان سمنان با توجه به جامعه فعال دانشگاهی و با توجه به تربیت بیش از 75 هزار دانش آموز ظرفیت مهمی برای حل مشکلات استان دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان تصریح کرد: امروز در استان سمنان با دو چالش جدی جمعیتی و آبی مواجه هستیم که برای حل مشکلات استان نیاز به ظرفیت علمی داریم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

ریواده با بیان اینکه ظرفیت پژوهشی استان نقش موثری در رفع مشکلات استان و به ویژه جذب فارغ التحصیلان دارد، از پژوهشگران و دانشگاهیان دعوت کرد تا پیشنهادات خود را برای حل مشکل ارائه دهند.

بر اساس این گزارش همزمان با برگزاری نخستین رویداد استانی شب امید سمنان از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه آزاد آموزش و پرورش استان تجلیل شد.

سخنرانی مهندس عصار حسینی نماینده صنعت، رونمایی از پوستر جشنواره مشترک (مسابقات صنایع دستی کویر)، رونمایی از سامانه مدیریت فعالیت های پژوهشی مدرسین، پخش کلیپ عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان و بازدید از نمایشگاه عصر امید بخش‌هایی از برنامه‌های اجرایی این مراسم در نخستین رویداد عصر امید استان در سمنان بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید