تحریم های آمریکا علیه ما دیوانه کننده است

به گزارش ایندیپندنت آنلاین، سیوانان می نویسد:

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی در مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ از کشورهای غربی انتقاد کرد و پایان «عصر جهان تک قطبی» را اعلام کرد.

پوتین گفت: “وقتی آنها در جنگ سرد پیروز شدند، ایالات متحده خود را نماینده خدا در زمین اعلام کرد، مردمی که هیچ مسئولیتی ندارند – فقط منافع. آنها این منافع را مقدس اعلام کردند. اکنون ترافیک یک طرفه دنیا را می سازد.”

این سخنرانی ظالمانه به دلیل یک حمله سایبری “عظیم” بیش از 90 دقیقه به تاخیر افتاد. دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در طی یک کنفرانس تلفنی بداهه به خبرنگاران گفت که سخنرانی به دلیل حملات گسترده انکار سرویس (DDoS) علیه سیستم‌های کنفرانس به تعویق افتاد.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. ارتش فناوری اطلاعات اوکراین اوایل این هفته در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که این انجمن را در سن پترزبورگ هدف قرار داده است.

سخنرانی پوتین در کنفرانس سالانه، یکی از مهم‌ترین سخنرانی‌های او از زمانی که حدود چهار ماه پیش دستور حمله به اوکراین را صادر کرد، به‌عنوان فرصتی برای جهان در نظر گرفته می‌شود تا ایده‌ای درباره افکار او پیدا کند.

هنگامی که رئیس جمهور روسیه در شهر غربی روسیه روی صحنه رفت، هیچ وقت را برای حمله مستقیم به ایالات متحده و متحدانش تلف نکرد.

او گفت: “در گذشته، آنها در توهمات خود تنها زندگی می کردند… آنها فکر می کنند… آنها پیروز شدند، و سپس همه چیز دیگر مستعمره، حیاط خلوت است. و مردمی که در آنجا زندگی می کنند.” وی افزود که “عملیات ویژه” روسیه – اصطلاحی که دولت روسیه برای توصیف جنگش علیه اوکراین استفاده می کند – به “راه نجاتی برای غرب برای رسیدگی به همه مسائل” در مورد روسیه تبدیل شده است.

  مرگ یک رقمی از تاج در ایران

پوتین پس از متهم کردن کشورهای غربی به مقصر دانستن روسیه برای مشکلاتشان، تلاش کرد «دولت آمریکا و بوروکراسی اروپایی» را به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی مقصر معرفی کند.

اوکراین یک تولید کننده عمده مواد غذایی است، اما تهاجم روسیه بر کل زنجیره تولید و تامین تاثیر گذاشته است. سازمان ملل متحد گفت که این جنگ تأثیر مخربی بر عرضه و قیمت ها داشته است و هشدار داد که می تواند 49 میلیون نفر دیگر را در قحطی یا شرایطی شبیه به قحطی غرق کند.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا هفته گذشته گفت که غذا به بخشی از “زرادخانه وحشت” کرملین تبدیل شده است.

مقامات اوکراینی روسیه را به سرقت غلات اوکراینی متهم کرده اند، اتهامی که به نظر می رسد با تصاویر ماهواره ای که کشتی های روسی بارگیری شده با غلات اوکراینی را نشان می دهد، تایید می شود. علاوه بر این، روسیه دسترسی دریایی به بنادر دریای سیاه اوکراین را مسدود کرده است، به این معنی که حتی غلاتی که هنوز تحت کنترل اوکراین است نمی‌تواند به بسیاری از کشورهایی که به آنها تکیه دارد صادر کند.

رهبر باسابقه روسیه همچنین غرب را متهم کرد که با “دیوانه” و “بی پروا” خواندن تحریم های مسکو تلاش می کند به اقتصاد روسیه آسیب برساند.

وی افزود: قصد آنها برای اخلال در اقتصاد روسیه از طریق اخلال در زنجیره‌های لجستیکی، مسدود کردن دارایی‌های ملی و تعرض به استانداردهای زندگی مشخص است، اما شکست خورده‌اند و تجار روسی در استقامت، اخلاق کاری متحد شده‌اند و قدم به قدم کار می‌کنند. ما در حال عادی سازی وضعیت اقتصادی هستیم.»

  آتش سوزی در کارخانه تزریق پلاستیک حوالی بلوار پروین تهران پارس

رئیس جمهور روسیه مدت هاست که تصمیم خود برای حمله به اوکراین را پاسخی به روابط دیپلماتیک و امنیتی فزاینده با کیف و غرب می داند. هفته گذشته، او خاطرنشان کرد که هدفش در اوکراین بازگرداندن روسیه به عنوان یک قدرت امپریالیستی است.

دیدگاهتان را بنویسید