تبعیض بین رشته ها؛ دلیل مهاجرت هنرجویان هنر/نقاشی تفریح ​​نیست!

515777 خبر ناگهانی

اعظم نظری گراوند در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز گفت: انتظار می رود در ازای کار در انجمن به دانش آموزان دستمزد پرداخت شود. اگر دانش آموزان معمولاً ترجیح می دهند وقت خود را صرف برنامه های شخصی خود کنند.

دبیر انجمن علمی نقاشی دانشگاه تربیت مدرس درباره مشکلات اشتغال دانشجویان هنر و نقاشی گفت: هنرجویان در رشته نقاشی می توانند با نمایش و فروش آثار خود و یا برگزاری کلاس آموزشی کسب درآمد کنند. اما مشکلاتی در این راه وجود دارد. مثلا اکثر دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد نقاشی یا گرافیک می خوانند، مدرک نقاشی ندارند و تغییر رشته داده اند و دیر درآمد دارند.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزانی که نقاشی می کشند باید به سطح مطلوب درآمدزایی برسند، افزود: به عنوان مثال فردی که قصد برگزاری کلاس دارد، توانایی او باید مورد تایید اساتید قرار گیرد. زمانی که دانشجو به این مرحله رسید، انجمن علمی آمادگی دارد آن را تبلیغ کند و دانشجو جذب کند. البته گاهی با وجود حمایت های کانون دانشجویی، خود دانشجو هم تلاش کافی نمی کند.

نظری درباره دیگر روش های درآمدزایی هنرجویان توضیح داد: یکی از راه های درآمدزایی راه اندازی هنرستان است و در این زمینه موانع زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، وام برای تاسیس یک موسسه ارائه می شود. اما کمک های زیادی وجود دارد و پرداخت برای مبتدیان دشوار است.

فرصت درآمدزایی انگیزه دانش آموزان را برای فعالیت های کلاسی افزایش می دهد

دبیر انجمن علمی نقاشی دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: برخی رشته ها از نظر درآمدزایی آینده بسیار خوبی دارند و به همین دلیل دانشجویان این رشته ها انگیزه بیشتری برای رسیدگی به فعالیت های خود در کلاس دارند و دانشجویان فرصتی ندارند. .

  قدیمی ترین تیم تاریخ جام جهانی ایران؟

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طی آموزش مجازی، کلاس های عملی نقاشی انفرادی برگزار شد و دانشگاه شرایط را برای اسکان و آموزش دانشجویان فراهم کرد. اما برای تحصیلات دانشگاهی قابل قبول نبود که دانشجویان هنر برای کلاس های حضوری به دانشگاه بیایند. چون معتقد بودند اولویت کلاس برای دانشجویان پزشکی است. یکی از دلایل این امر این است که نیاز به رشته هایی مانند پزشکی برای عموم ملموس تر است. اما نیاز رشته هنر چندان قابل درک نیست. این وضعیت بیشتر هنرجویان را به فکر مهاجرت می‌اندازد.

نظری با بیان اینکه دانشجویان معتقدند در خارج از ایران شرایط بهتری برای هنر وجود دارد، افزود: هنرمندان خارج از ایران آزادی فکر بیشتری دارند و می توانند با آزادی بیشتری آثار خود را خلق و به نمایش بگذارند.

تربیت مدرس، دبیر انجمن تحقیقات نقاشی دانشگاه، با اشاره به اینکه برخی از افراد نقاشی را سرگرم کننده می دانند، گفت: این نوعی تبعیض است، در حالی که تمرین مداوم نقاشی بسیار خسته کننده می شود. این تبعیض از وسط دانشگاه شروع می شود و زمانی که به گوش مردم می رسد گسترش بیشتری پیدا می کند. این تبعیض در فروش آثار هنرمندان نیز وجود دارد. این بدان معناست که برخی افراد ممکن است محصولات خود را به دلیل معروف بودن به خوبی بفروشند، در حالی که ممکن است ایده های قوی نداشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید