تبادل برق یکی از برنامه های وزارت نیرو است

539488 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علی اکبر محرابیان امروز در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه واردات و صادرات برق اظهار کرد: همانطور که قبلاً گفتیم، تبادل برق یکی از برنامه های وزارت نیرو است، زمانی که نیاز به برق داشته باشیم، برق خواهیم گرفت. برق از کشورهای مختلف به خصوص از ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان وارد می کنیم.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: همین طور وقتی برق مازاد داشته باشیم، صادرات برق خواهیم داشت.

وزیر نیرو در خصوص روسیه نیز گفت: همگام سازی اولیه انجام شده و اکنون در حال انجام مطالعات فنی و کار برای هماهنگ سازی کل برق ایران، آذربایجان، ارمنستان و روسیه هستیم.

محرابیان تصریح کرد: هدف این است که بتوانیم با روس ها ارتباط برق داشته باشیم و این امر باعث تثبیت برق کشور و امکان تامین برق در فصول مختلف می شود. ما اکنون در حال تقویت بخش های فنی برای توسعه هستیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه صنعت برق اکنون در مسیر خوبی قرار دارد و پتانسیل بالایی دارد، گفت: 95 درصد قطعات و تجهیزات صنعت برق در داخل کشور تولید می شود.

وی افزود: صنعت برق هم اکنون ظرفیت خوبی برای رفع نارضایتی ها و رشد اقتصادی دارد.

محرابیان با تاکید بر اینکه صنعت برق از نظر دستاوردهای داخلی منحصر به فرد است و برخی از این دستاوردها برای اولین بار است، گفت: صادقانه بگویم صنعت برق یک صنعت پر افتخار است. به گفته کارشناسان، این صنعت از ابتدای انقلاب تقریباً 100 درصد وابسته بود، اما اکنون پیشرفت بی سابقه ای داشته است.

  بازار سرمایه برای سرمایه گذاران جذاب خواهد بود

وی مهمترین هدف را مشاهده بهینه سازی مصرف با استفاده از فناوری های روز برای کاهش شدت مصرف عنوان کرد و گفت: تولید برق در کشور با هدف رشد تولید و صنعت کشور است.

به گفته وزیر نیرو تابستان امسال در حوزه خانوار بدون قطع برق افت مصرف مشاهده شد. میزان صرفه جویی حاصل در بخش داخلی و تجاری در بخش صنعت و تولید کشور توزیع شده است و این مسیر ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت برق ایران صبح امروز هشتم آبان ماه با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، معاون و مدیران ارشد صنعت برق و تعدادی از نیروها افتتاح و آغاز به کار کرد. مهمانان خارجی

در این نمایشگاه 350 شرکت داخلی و 22 نماینده شرکت های خارجی از 9 کشور جهان حضور داشتند. این نمایشگاه از 8 آبان لغایت 11 آذر در 11 سالن نمایشگاه پذیرای متخصصان، صنعتگران و علاقه مندان است.

ساعت کاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت برق ایران از ساعت 8 الی 15 خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید