تاکنون 75 درصد ردیف بودجه وزارت علوم برآورد شده است / اختصاص 2 هزار میلیارد تن زیرساخت و تعمیر

558159 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، پیمان صالحی در نشست هم اندیشی روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که با حضور محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تالار وزارت جهاد علمی برگزار شد، گفت: همه اتفاقات امسال به ضرر تحقیقات است و در بسیاری از دانشگاه ها در زمینه بورسیه، جوایز اقلام، تعمیرات و تجهیزات متاسفانه حتی یک ریال هزینه نشده است.

وی در خصوص پیگیری بودجه نیز گفت: امیدواریم با اتفاقاتی که در این دو ماه رخ داده و با نظارت مستمر وزیر علوم و همکاری سازمان برنامه و بودجه شاهد افزایش بودجه و افزایش بودجه باشیم. دانشگاه ها می توانند سهمی از بودجه های تحقیقاتی داشته باشند.

معاون پژوهشی وزارت علوم در خصوص بودجه هزار و 401 دانشگاه گفت: 2 هزار میلیارد تن به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جهاد دانشگاهی امور زیربنایی و تعمیرات اختصاص داده شده است که امیدواریم راهگشا باشد. سال آینده.

وی افزود: بحث صندوق توسعه ملی برای اخذ مجوز ارزی تجهیزات را پیگیری کرده ایم و امیدواریم این اتفاق نیز بیفتد.

صالحی افزود: شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری یک شورای ملی است و با پژوهش و فناوری سراسر کشور مرتبط است، اما قطعا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ظرفیت بالایی در این زمینه دارد، بنابراین از دانشگاه ها می خواهم که افزایش همکاری در این زمینه.

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری درباره توزیع بودجه اسفندماه امسال گفت: ردیف بودجه این وزارتخانه تاکنون 75 درصد برآورد شده است و امیدواریم تا پایان این ردیف با 110 درصد دریافت شود. سال تا بتوانیم مشکلات دانشگاه ها را حل کنیم.تجهیزات را رفع کنیم.

  ایالات متحده اراده ای برای دستیابی به یک توافق قوی ندارد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید