تاریخ انقضا به پایان رسیده است

572657 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، سعید مراغخچیان درباره شرایط تیم ملی برای آینده گفت: تا اینجای کار قدردان بازیکنان پیشکسوت تیم ملی خواهیم بود و از زحمات آنها تشکر می کنیم اما حالا باید با آنها خداحافظی کنیم. تیم ملی و راه را برای جوانان بیشتر باز کند متاسفانه تیم های پایه هم در شرایط اسفباری هستند و فدراسیون باید وارد شود.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: تیم ملی اکنون روی لژیونرها تمرکز کرده و چشم خود را روی استعدادهای بومی می بندد. کی روش مربی لژیونری است و ریسک نمی کند تا جوان ها را محک بزند و به آنها میدان بدهد. همه دیدیم که در بازی با آمریکا ابوالفضل جلالی در دقایق پایانی به زمین آمد و همه با او قهر کردند، چرا؟ چون روحیه جوانی دارد و با انرژی می دود. اگر 10 نفر مثل خودش را دعوت کند و آنها جایگزین افرادی مثل جهانبخش، حیسفی و علی کریمی شوند. آیا مقابل آمریکا شکست می‌خوریم و حذف می‌شویم؟ کی روش قطعا ترسو است.

* نیمکت نشینی تیم ملی را باید به مربی باهوش و با تفکرات مدرن بسپاریم

پیشکسوت تیم ملی ایران در ادامه درباره سرمربی تیم ملی ایران توضیح داد: تاریخ انقضای کارلوس کی روش به پایان رسیده و او باید مربیگری را ترک کند. البته اسکوچیچ هم باید دهانش را ببندد چون با او آبروی تیم ملی در جام جهانی بیشتر می شد. بزرگترین آرزوی من حضور مربیانی مثل رایکوف و مهاجر است. کسانی که با جان و دل برای این ورزش جنگیدند و به فوتبال ایران نیرو دادند. نیمکت تیم ملی را باید به مربی باهوش و با تفکرات مدرن بسپاریم. مربی که بر تمامی فعالیت های تیم های محلی و بازیکنان جوانان نظارت دارد.

  چرا بعد از این همه ماجرا باز هم نمایندگان توهم دارند؟

مراغچیان در خصوص توسعه مبانی و استفاده از آن در سطوح بالاتر گفت: ایران کشوری فوتبالی است و جوانان عاشق فوتبال کم نداریم. متأسفانه در فوتبال ایران رسم وجود دارد که پول بیشتری دارد، می تواند به سطوح بالاتر برود و به استعداد یا نبودن او توجه نمی کند، مهم این است که یک بازیکن چقدر حمایت می کند. در مدتی که مدیر آکادمی پایگاه های استقلال بودم، پیشنهادات زیادی برای حضور بازیکن در لیگ برتر با پرداخت پول وجود داشت که به شدت با آن ها مبارزه کردم. در حالی که می توانستم میلیاردها پول به دست بیاورم. به دنبال استعداد آمدم و هرکسی را که شایسته بود انتخاب کردم.

* تیم ملی نیاز به بازنگری دارد

وی در این خصوص افزود: فدراسیون قبل از جام ملت های آسیا باید تمام تلاش خود را بکند تا تحول اساسی ایجاد شود و سرمربی تیم ملی تعامل بیشتری با مربیان لیگ برتری و در این مورد با بازیکنان جوان داشته باشد. آنها آمادگی و اعتماد به نفس را برای بالا بردن درخشش در تیم ملی بهبود خواهند بخشید. محبی، کایدی و نورافکن هنوز شانس دارند و تازه شروع می کنند و مطمئناً در دیدارهای بعدی تیم ملی درباره آنها زیاد خواهیم شنید. من به آینده تیم ملی خوشبین هستم و مطمئن هستم که با نسل جوان می توانیم شگفتی ساز مانند مراکش، عربستان و … باشیم.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پایان درباره دربی استقلال و پرسپولیس گفت: خاطرات خوبی از دوران حضورم در استقلال دارم به خصوص تقابل با پرسپولیس به خصوص در سال 68 که به پرسپولیس گل زدم. استقلال الان شرایط خوبی دارد. من امیدوار بودم که بازی با مردم انجام شود زیرا تنها مردمی که باید از این نوع بازی ها لذت ببرند مردم شریف ایران هستند. به دلایلی این دربی برای من جذابیتی ندارد و نمی توانم مثل قبل از آن لذت ببرم اما اگر بخواهیم قدرت دو تیم را تحلیل کنیم باید بگویم که استقلالی ها قطعا در این دیدار شرایط بهتری نسبت به پرسپولیس دارند و آنها قدرت کافی در حمله خواهند داشت. مصدومیت دیاباته قطعا به استقلال کمک می کند اما مدافعان باید مراقب لوکادیا باشند. اگر بازی خوب انجام شود قطعا مهاجمان استقلال قدرت کافی برای باز کردن دروازه پرسپولیس را خواهند داشت. نتیجه هر چه باشد، امیدوارم مردم شاد و سربلند باشند. استقلال شانس خوبی برای قهرمانی دارد.

  مروارید بنفش کمیاب در غذای مشتری + عکس

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید