تاثیر کنترل فشار خون در کاهش خطر ابتلا به زوال عقل

552443 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، روث پیترز، محقق ارشد دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی گفت: با توجه به پیری جمعیت و هزینه های قابل توجه مراقبت از افراد مبتلا به زوال عقل، حتی یک کاهش کوچک نیز می تواند تاثیر جهانی قابل توجهی داشته باشد. »

بیشتر بخوانید:

در مطالعه ای که روی بیش از 28000 نفر انجام شد، محققان شواهد قوی پیدا کردند که نشان می دهد کاهش فشار خون می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد.

پنج کارآزمایی تصادفی‌سازی شده و کنترل‌شده با دارونما شامل افراد از 20 کشور مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. مطالعات از درمان های مختلفی برای کاهش فشار خون استفاده کرده اند. محققان بیماران را تا زمانی که به زوال عقل مبتلا شدند دنبال کردند. میانگین سنی بیماران 69 سال و میانگین پیگیری حدود 4 سال بود.

پیترز در یک بیانیه خبری گفت: “ما اثر درمانی قابل توجهی در کاهش احتمال زوال عقل مرتبط با کاهش مداوم فشار خون در این جمعیت مسن یافتیم.” “نتایج ما نشان می دهد که یک رابطه خطی گسترده بین کاهش فشار خون و خطر زوال عقل، صرف نظر از نوع درمان مورد استفاده.”

بر اساس گزارش ها، حدود 50 میلیون نفر در سراسر جهان با زوال عقل زندگی می کنند و این تعداد تا سال 2050 می تواند سه برابر شود.

پیترز افزود: “مطالعه ما نشان می دهد که استفاده از درمان های موجود برای کاهش فشار خون یکی از بهترین گزینه ها برای مدیریت زوال عقل است.”

وی در مورد تأثیر قابل توجه کاهش فشار خون بر حوادث قلبی عروقی که زودتر از علائم زوال عقل رخ می دهند، گفت: «این مطالعه مبنای مهمی برای آزمایش های بالینی فراهم می کند تا تخمین های قابل اعتمادی از فواید و خطرات درمان های پیشگیرانه ارائه دهد.

  مصرف این سبزیجات از بدن در برابر آلودگی هوا محافظت می کند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید