تاثیر ورزش بر سرطان روده بزرگ

به گزارش هلث دی نیوز، این یافته ها نشان می دهد که ورزش حتی برای بیماران سرطانی چاق نیز مفید است. زیرا التهاب را کاهش می دهد و جوامع باکتریایی میکروبیوم روده را بهبود می بخشد.

کورنلیا اولریش، یکی از نویسندگان این مطالعه از موسسه سرطان هانتسمن، توضیح داد: «التهاب یک فرآیند کلیدی است که باعث سرطان روده بزرگ می شود. ما آن BMI را می دانیم [شاخص توده بدنی] باعث التهاب در اطراف بدن می شود.

اولریش در بیانیه مطبوعاتی این مؤسسه گفت: «چاقی در آستانه تبدیل شدن به عامل شماره 1 سرطان است و از سیگار پیشی می‌گیرد. بیش از 13 نوع سرطان با چاقی مرتبط است. به همین دلیل است که درک این موضوع مهم است که ورزش با شدت متوسط ​​می تواند به بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ کمک کند تا التهاب را کاهش دهند، سلامت روده خود را بهبود بخشند و عمر طولانی تری داشته باشند. حتی اگر اضافه وزن یا چاق باشند.

این مطالعه بر روی بیماران مبتلا به سرطان کولون تازه تشخیص داده شده انجام شد. محققان در آلمان و همچنین در یوتا نمونه مدفوع 179 بیمار مبتلا به سرطان روده بزرگ در مرحله 1 تا 4 را که بین اکتبر 2010 و مارس 2018 ثبت نام کرده بودند، ارزیابی کردند.

آنها دریافتند که سطوح بالاتر فعالیت بدنی با تنوع میکروبیوم روده بیشتر مرتبط است که نشانگر سلامت روده است.

به گفته محققان، بیمارانی که فعال بودند، میکروبیوم‌های متنوع‌تری داشتند، با تعداد کمتری از باکتری‌های عامل سرطان کولورکتال و مقادیر بالاتری از باکتری‌های محافظ سرطان کولورکتال.

  بدهی خارجی ایران کاهش یافت

اولریش در این بیانیه می گوید: «تحقیقات ما نشان می دهد که هیچ کس نیازی به ورزشکار بودن برای بهره مندی از مزایای آن ندارد. فقط فعال بودن و حرکت مفید است.

محققان این یافته ها را گام مهمی در درک تأثیر یک روده سالم بر نتایج سرطان روده بزرگ نامیدند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده توصیه می کند که بزرگسالان هر هفته 150 دقیقه ورزش متوسط ​​داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید