تاثیر منفی فضای مجازی بر هویت دانشجویی/شبکه‌های اجتماعی باعث حضور کمتر فعالان در دفاتر تشکل‌ها شده است.

565262 خبر ناگهانی

زهرا محرابی از فعالان کانون طلوع واحد یزد در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز با بیان اینکه هویت دانشجویی نوعی هویت فردی است، اظهار کرد: این هویت فردی همچنین منجر به شکل گیری و تقویت روحیه جمعی و همکاری بین دانشجویان می شود.هویت مسئولیت پذیر باشید. و نگران

وی با اشاره به نقش کارکنان دانشگاه در تقویت هویت دانشجویی گفت: پیوستن به جنبش دانشجویی و حمایت از رشد و زمینه سازی برای این رشد نقشی است که کارکنان می توانند در این عرصه ایفا کنند. اما بی اهمیت جلوه دادن این نوع هویت فردی- جمعی به فعالیت این جنبش لطمه می زند.

دبیر کانون طلوع دانشگاه آزاد اسلامی یزد ادامه داد: نوع فعالیت دانشجویی تشویق و تشویق مسئولان یا جامعه انگیزه زیادی دارد. بنابراین، تفکر یکسان بین کارکنان دانشگاه و معاونان فرهنگی به نتایج مطلوب می انجامد. زیرا این همکاری مشوقی برای دانش آموزان است.

تاثیرات فضای مجازی بر هویت دانشجویی

محرابی با اشاره به تاثیرات منفی فضای مجازی بر هویت دانشجویی و میزان و نحوه فعالیت آنان گفت: نفوذ اجتماعی و سیاسی یکی از اهداف و رسالت های مهم تشکل های دانشجویی است. برای رسیدن به این هدف، فعالان دانشجویی باید به صورت فیزیکی در فعالیت ها حضور داشته باشند. متاسفانه عضویت دانشجویان در شبکه های مجازی و استفاده از آن در برخی فعالیت ها باعث شده تا حضور فیزیکی کمتری در دفاتر تشکل های دانشجویی، جلسات شورای مرکزی و یا فعالیت های میدانی داشته باشند.

این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه فضای مجازی نوعی بحران هویتی را در بین طیف وسیعی از جوانان ایجاد کرده است، گفت: این بحران هویت در عرصه های مختلف نابرابری های هویتی ایجاد می کند و به نوعی تعادل اجتماعی را تحت تاثیر قرار می دهد. هویت دانشجویی نیز یکی از هویت های اجتماعی است که در حال حاضر تحت تاثیر شبکه های اجتماعی است.

  مذاکرات به بن بست رسیده است، رسیدن به توافق دشوار است

وی تصریح کرد: تا زمانی که هویت اجتماعی و هویت دانشجویی هماهنگ، هماهنگ و در کنار هم عمل کنند، بحران هویت بزرگی وجود ندارد. اما معمولاً اینطور نیست. به عنوان مثال «هویت دانشگاهی» نوعی «هویت ویژه» است که بسته به رشته، دانشگاه، سال و موقعیت تحصیلی دانشجو متفاوت و تشدید می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: «هویت علمی»، «تقویت هویت دانشگاه»، «احساس تعلق علمی» یا «هویت دانشجویی» به هویت های دیگری مانند دانشجو، استاد، کادر علمی یا اداری بستگی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید