تاثیر مصرف سیب زمینی در کاهش کلسترول

552765 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، برای افراد مبتلا به کلسترول بالا، هر چیزی که می خورند – از جمله میان وعده های کوچکی که بین وعده های غذایی می خورند – می تواند مهم باشد.

با تمام ترس ها و هیجانات خوردن سیب زمینی برای افراد دارای اضافه وزن، باید بدانید که سیب زمینی منبع خوبی از فیبر محلول و نامحلول است.

بیشتر بخوانید:

کاهش کلسترول با سیب زمینی

فیبر محلول به کاهش سطح کلسترول بد کمک می کند. کره، خامه یا سایر چربی های اشباع شده و ترانس که اغلب به سیب زمینی اضافه می شوند، می توانند سطح کلسترول را افزایش دهند.

انجمن قلب آمریکا گزارش می دهد که خوردن یک رژیم غذایی غنی از فیبر محلول می تواند به کاهش کلسترول بد کمک کند. سیب زمینی نه تنها خوشمزه، مغذی و همه کاره است، بلکه حاوی فیبر محلول و فیبر نامحلول نیز می باشد. یک سیب زمینی متوسط ​​حاوی کمتر از 5 گرم فیبر است.

فیبر بیشتری در پوست یافت می شود. فیبرهای محلول در آب و الیاف نامحلول را حل نمی کنند. فیبر محلول برای کاهش کلسترول و قند خون شناخته شده است. فیبر نامحلول می تواند حجم مدفوع را افزایش داده و به یبوست یا حرکات نامنظم روده کمک کند.

مطالعات نشان می دهد که برخی از فیبرهای محلول به اسیدهای صفراوی متصل می شوند که به کاهش کلسترول در بدن کمک می کنند. غذاهای سرشار از فیبر برای بدن ما مفید هستند و فشار خون و التهاب را کاهش می دهند. آنها همچنین می توانند سطح قند خون پس از غذا را ثابت نگه دارند زیرا جذب قند پایینی دارند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

چه چیزی باعث کلسترول بالا می شود؟

کلسترول در خون در بسته هایی به نام لیپوپروتئین یافت می شود. معمولا دو نوع لیپوپروتئین وجود دارد:

لیپوپروتئین با چگالی کم معروف به LDL یا کلسترول بد و لیپوپروتئین با چگالی بالا معروف به HDL یا کلسترول خوب. سطح سالم هر دو نوع برای سلامت بدن حیاتی است.

سوال اینجاست که اگر سیب زمینی سالم است، پس چرا سیب زمینی سرخ کرده یا پوره سیب زمینی نخورید؟

سطوح بالای کلسترول LDL (بد) می تواند از طریق شریان ها به قلب برسد. کلسترول HDL (خوب) بدن و کبد را از کلسترول پاک می کند و به مدیریت سطح کلسترول خون کمک می کند. از آنجایی که بسیاری از فیبرهای موجود در سیب زمینی در پوست یافت می شوند، پوست کندن سیب زمینی باعث از بین رفتن فیبر مفید آن می شود.

یک سیب زمینی متوسط ​​حاوی 4.5 گرم فیبر رژیمی، 4.8 گرم پروتئین و 0.2 گرم چربی است.

این بدان معنا نیست که هنوز هم می توانید از سیب زمینی لذت ببرید، بلکه می توانید سیب زمینی را بپزید و به جای روغن سرخ کردنی از یک جایگزین سالم برای روغن زیتون استفاده کنید. هنگام پوره کردن سیب زمینی، توصیه می شود شیر یا ماست کم چرب اضافه کنید.

برای طعم دادن از ادویه هایی مانند نعناع، ​​فلفل سیاه و سیر استفاده کنید. توصیه می شود هر روز فیبر مصرف کنید.

حفظ کلسترول در سطح مناسب:

کلسترول نه تنها غذا است، بلکه به طور طبیعی در سلول های بدن انسان نیز وجود دارد. این از هضم غذا و تولید هورمون ها و ویتامین D پشتیبانی می کند. وجود سطوح بالای کلسترول بد (LDL) می تواند شما را در معرض خطر بیماری قلبی قرار دهد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

این می تواند منجر به گرفتگی عروق شود که جریان خون را به قلب یا مغز شما محدود می کند که می تواند منجر به حمله قلبی یا سکته شود. سیب زمینی می تواند نقش مهمی در تغذیه مناسب و مدیریت سلامت داشته باشد. بنابراین سیب زمینی مورد تایید است و مصرف آن توصیه می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید