تاثیر لقاح مناسب کاکتوس ها

529694 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، کاکتوس ها فقط برای مناطق خشک نیستند. می توانید بدون توجه به آب و هوا و آب و هوای محل زندگی خود از زیبایی این گیاهان در داخل خانه نیز استفاده کنید. گیاهان کاکتوس انواع مختلفی دارند که مهمترین آنها عبارتند از: اسپینی نوعی بالبوس است که می تواند گلهای مختلفی داشته باشد. این گیاهان برای دریافت مواد مغذی و تقویت نیاز به کوددهی دارند و خاک آنها در طول فصل رشد باید تقویت شود. یک کود خوب می تواند رشد سالم، گلدهی و رنگ خوبی به کاکتوس شما بدهد و آن را زیباتر از قبل کند.

بیشتر بخوانید:

آیا کاکتوس به کود نیاز دارد؟

کاکتوس به عنوان گیاهی مقاوم در برابر عوامل محیطی شناخته می شود و نسبت به سایر گیاهان مدت زمان بیشتری در برابر خشکی مقاومت می کند. البته این بدان معنا نیست که شما نباید از او مراقبت خاصی کنید. یکی از این نگرانی ها کود دادن به گیاه است. فرقی نمی کند این گیاه بیرون یا داخل خانه باشد، می توانید با کود دادن به این گیاه سلامت و شادابی بیشتری را تضمین کنید.

کوددهی به این گیاه رشد و سرعت آن را افزایش می دهد و می تواند بسیاری از نیازهای آن را برطرف کند.

توجه داشته باشید که در این قسمت از نمناک کودهای مخصوص و مناسب برای کاکتوس ها حاوی سه ماده مغذی نیتروژن، پتاسیم و فسفر است و سه عدد روی بسته های کود قابل مشاهده است که عدد اول مربوط به مقدار نیتروژن و عدد دوم و سوم مربوط به ترتیب مربوط به مقدار فسفر و پتاسیم کود است. عبارت NPK که به معنی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است معمولاً روی بسته بندی درج می شود.

  بخش قلب و توانبخشی بیمارستان فرهیختگان مجوز فعالیت گرفته است

1. در اوایل بهار و زمانی که علائم رشد مانند برگ های جدید، تیغ های جدید یا افزایش اندازه و رشد بسته به نوع کاکتوس را مشاهده کردید به آن کود دهید.

2. از کودهای با درصد نیتروژن کم به نسبت 10-10-5 استفاده کنید. 1 قاشق چای خوری کود را در یک گالن آب بریزید و کاکتوس را کمی آبیاری کنید تا خاک مرطوب شود، همچنین می توانید از 1 قاشق چای خوری کود مخلوط شده به نسبت -6-7-1 با یک گالن آب استفاده کنید و کاکتوس را آبیاری کنید. همان زمان.

3. هر هشت هفته یکبار در بهار و تابستان به نسبت 10-10-5 به گیاه کود بدهید. در صورت استفاده از کود برای کاکتوس به نسبت 6-7-1 در فصل رشد هر دو هفته یکبار به گیاه بدهید. کاکتوس در پاییز و زمستان به مواد مغذی اضافی نیاز ندارد.

4. باقیمانده کود را در ظرفی در بسته با درب بسته نگهداری کنید تا زمان کود بعدی فرا برسد.

مواد مورد نیاز:

کود محلول در نیتروژن کم
قاشق های اندازه گیری
ظرف 1 گالن
سمپاش

نکات و نکات مهم برای کوددهی کاکتوس ها

کود گاهی اوقات می تواند به گلدان یا گیاه شما آسیب برساند. پس از قرار دادن گیاه در گلدان جدید که معمولاً حدود دو ماه است، کوددهی را به تعویق بیندازید. بهتر است تا زمانی که کاکتوس به گلدان جدید خود عادت نکند کود داده نشود.

برخی از انواع کاکتوس ها مانند کاکتوس های روز شکرگزاری در تابستان کمتر رشد می کنند و در زمستان شکوفا می شوند. بهتر است برنامه لقاح این نوع کاکتوس را تغییر دهید و در زمستان کود دهید نه تابستان.

  مشاغل دوردست و ترکیبی و یادگیری آنلاین پیش نیازهای پر کردن شکاف جنسیتی است

شایان ذکر است که استفاده از کود برای کاکتوس ها می تواند به کاکتوس های جوان یا تازه کاشته شده آسیب برساند.

برخی از کاکتوس ها در زمستان شکوفا می شوند، بنابراین چرخه لقاح آنها باید برعکس شود و در زمستان به آنها غذا دهید و در بهار و تابستان به آنها استراحت دهید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید