تاثیر اضافه وزن بر بی اختیاری ادرار

537760 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بی اختیاری ادرار یک مشکل شایع است و چاقی یکی از عوامل خطر برای آن است. اضافه وزن فشار بیشتری بر مثانه و ماهیچه های حمایت کننده از آن وارد می کند که می تواند باعث نشت ادرار شود.

بیشتر بخوانید:

به همین دلیل، وقتی افراد هم چاقی و هم بی اختیاری ادرار دارند، اغلب به کاهش وزن تشویق می شوند. تحقیقات نشان می دهد که وقتی افراد چاق شدید تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار می گیرند، مشکلات مثانه آنها را می توان کاهش داد – حداقل برای دو سال اول.

مطالعه جدید نشان می دهد که برای بسیاری از افراد، تسکین طولانی مدت است.

محققان دریافتند که از بیش از 1200 بیمار تحت پیگیری، بیش از نیمی از بیمارانی که قبل از جراحی کاهش وزن بی اختیاری ادرار داشتند، علائم ثابتی برای هفت سال داشتند.

وندی کینگ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پیتزبورگ، می گوید: «هیچکس جراحی کاهش وزن را فقط برای مقابله با بی اختیاری ادرار توصیه نمی کند. این یک عملیات بزرگ است و یک تصمیم واقعا بزرگ است. و نه برای همه.

این یافته ها بر اساس بررسی 1227 مرد و زن است که تحت عمل جراحی کاهش وزن در 10 بیمارستان ایالات متحده قرار گرفتند. همه آنها یا بای پس معده یا گاسترکتومی اسلیو، دو نوع رایج جراحی چاقی انجام دادند.

هر دو جراحی آناتومی دستگاه گوارش را تغییر می دهند و مقدار غذایی که فرد می تواند قبل از احساس سیری بخورد را محدود می کند.

در بین زنان، 52٪ موارد بی اختیاری حداقل یک بار در هفته قبل از عمل جراحی داشتند. یک سال پس از جراحی، این درصد به 15 درصد کاهش یافت. بخشی از این بهبود در سال سوم از بین رفت و در سال هفتم این رقم به 30 درصد رسید.

  قیمت آپارتمان در تهران چهارشنبه 20 بهمن 1392

مردان کمتری در گروه مورد مطالعه بی اختیاری ادرار داشتند. کینگ خاطرنشان کرد: به طور کلی این مشکل به دلیل آناتومی و عواملی مانند زایمان در بین خانم ها بسیار بیشتر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید