بیش از 60 درصد مرگ و میرهای عروق کرونر با واکسن های واکسینه نشده اتفاق می افتد

557266 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حمیدرضا جماعتی در حاشیه شصت و دومین جلسه کمیته علمی کشوری تاج که در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران برگزار شد، گفت: مرگ و میر آنها بیشتر از افرادی است که دو دوز واکسن دریافت کرده اند. ; بنابراین واکسیناسیون باید تکمیل شود تا ایمنی و محافظت بیشتری از بدنمان در برابر امیکرون داشته باشیم و در صورت ابتلا منجر به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه و مرگ نشود.

بیشتر بخوانید:

آخرین آمار تاج در ایران/ 241 نفر در 24 ساعت گذشته جان باختند

وی افزود: گزارشی از سازمان غذا و دارو در جلسه امروز ارائه شد مبنی بر اینکه مصرف فاویپراویر در ماه های اخیر به شدت افزایش یافته و در ماه های اخیر 7 برابر شده است که این یک هشدار بود. بر روی تاج و تایید معاونت وزیر بهداشت، این دارو در درمان کووید 19 و امیکرون جایی ندارد.

جماعتی خاطرنشان کرد: توصیه ما این است که با توجه به اینکه هیچ یافته ای مبنی بر اثربخشی فاویپراویر در درمان امیکرون وجود ندارد، این دارو برای بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب به ویژه در بخش سرپایی تجویز نشود. پروتکل علائم خفیف بر مراقبت های حمایتی، استراحت در خانه و مایعات فراوان تاکید دارد و هیچ دارویی برای بیماران سرپایی توصیه نمی شود.

دبیر کمیته علمی ملی تاج و تخت گفت: در جلسه امروز پروفسور ویسنته که رئیس انستیتو فینلی و تولیدکننده واکسن پاستوکوک است و همکاری بسیار خوب و مستمری با انستیتو پاستور در این واکسن داشته است، ارائه کرد. یک گزارش.” در این گزارش آمده است که حدود سه میلیون کودک کوبایی بین 2 تا 10 سال با واکسن سوبرانا واکسینه شده اند.

  جزئیات انفجار در فروشگاهی در قیطریه تهران

وی ادامه داد: واکسیناسیون کودکان 2 تا 10 ساله کوبایی با واکسن سوبرانا باعث کنترل بیماری و ایجاد ایمنی در آنها شده است و در مقایسه با بزرگسالان و نوجوانان این گروه سنی حدود 99 درصد سیستم ایمنی بدن را در برابر ویروس کراون حفظ و تقویت می کند. و بنابراین فراوانی و فراوانی مرگ و میر ناشی از امواج امیترون در کوبا بسیار کاهش یافته است که نشان دهنده تأثیر واکسیناسیون بر روی کودکان به ویژه در سنین 2 تا 10 سال است.

در جلسه امروز، پرسش و پاسخ اعضای کمیته علمی ملی تاج و تخت در مورد بسترهای مختلف و عوارض جانبی واکسن با پروفسور ویسنته مطرح شد و بیان شد که هیچ عارضه جانبی جدی با واکسن سوبرانا در 3 میلیون کودک در سنین وجود ندارد. وی گفت: 2 تا 10 سال در کوبا این امر مشاهده نشده است و این واکسن 99 درصد در این گروه سنی موثر بوده است.

دبیر کمیته ملی علوم تاج و تخت گفت: در جلسه امروز نیز گزارشی از پیش بینی موج امیکرون در کشور ارائه شد. در روزهای اخیر تعداد بستری ها و مرگ و میر بیماران عروق کرونر در حال کاهش بوده و پیش بینی می شود در چند هفته آینده از قله ششمین قله عبور کرده و در نزول کوه امیکرون قرار بگیریم.

انواع زیرمجموعه Omicron از جمله BA.1، BA.1.1، BA.2 و BA.3 شناسایی شده است و آنچه که منجر به تشکیل دومین زیرگونه Omicron در برخی کشورها شد این است که نوع اصلی BA.1 یا BA بود. 0.1.1 و سپس گونه پایین BA.2 که در ابتدا به دلیل قدرت تولیدمثلی بیشتر درصد کمتری داشت (یک و نیم تا دو برابر BA.1) سویه غالب و بنابراین شاهد پیک دوم بودند.

  تنها یک بازی تا قهرمانی نیمه نهایی استقلال

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، وی یادآور شد: توصیه ما به مردم برای پیشگیری از کرونا این است که نکات بهداشتی را رعایت کنند، تا حد امکان در جلسات شرکت نکنند و واکسیناسیون عروق کرونر به ویژه تزریق سوم در بزرگسالان و بزرگسالان را تکمیل کنند. واکسیناسیون زنان باردار و کودکان.

دبیر کمیته علمی تاج ملی یادآور شد: کمیته علمی هنوز تصمیمی برای تزریق دوز چهارم واکسن کرون نداشته و در حال حاضر منتظر شواهد بیشتری هستیم تا بر اساس آنها تصمیم جدیدی بگیریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید