بیش از 3500 کشته و زخمی در افغانستان

به گزارش الجزیره، سخنگوی طالبان از افزایش تلفات زمین لرزه در افغانستان خبر داد.

سخنگوی طالبان اعلام کرد که تلفات زمین لرزه روز چهارشنبه در افغانستان به ۱۵۰۰ نفر و بیش از ۲۰۰۰ زخمی رسیده است.

وی افزود: دسترسی به مناطق زلزله زده بسیار مشکل است و نیازمند ابزارهای ویژه است. سخنگوی طالبان همچنین گفت که تمام کمک های اعلام شده از سوی طرفین یک وعده بوده و تاکنون محقق نشده است.

زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر بامداد چهارشنبه بخش هایی از جنوب شرق افغانستان را لرزاند. گفته می شود که این زمین لرزه به دلیل شدت آن تنها در ولایات پکتیکا و هاست تلفات سنگین وارد کرده است.

در پی وقوع این زمین لرزه، ملا هبت الله رهبر طالبان از جامعه جهانی و سازمان های بشردوستانه خواست تا به مردم کشور کمک کنند.

بلال کریمی، سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای در توییتر خود نوشت: از جامعه جهانی، خیریه‌ها و سازمان‌های بشردوستانه می‌خواهیم تا در این فاجعه به مردم افغانستان کمک کنند و برای کمک به آسیب‌دیدگان تمام تلاش خود را انجام دهند.

منابع خبری افغانستان می گویند که طالبان صبح روز چهارشنبه در ولایات مختلف نشست اضطراری برگزار کردند. این نشست به ریاست ملا حسن آهوند، نخست وزیر طالبان برگزار شد.

طلوع افغانستان گزارش داد که ذبیحله مجاهد، سخنگوی حکومت موقت طالبان، هدف از برگزاری این نشست کمک به زلزله زدگان در برخی ولایات بوده است.

در همین حال بلال کریمی، یکی دیگر از سخنگویان طالبان به ان بی سی نیوز گفت که صدها افغان در زلزله اخیر زخمی شده اند.

  جدول رده بندی لیگ برتر در پایان هفته بیست و چهارم

دیدگاهتان را بنویسید